Pieredzējuši dārzkopji, stādot gurķus, ieliek dobē arī zirņus – triks, kas sekmē auglīgu ražu

Pieredzes bagāts dārzkopis pastāstīja par interesantu gurķu stādīšanas veidu. Lai to izdarītu, stādīšanas laikā iedobē jāpievieno arī zirņi.

Metode vairs nav slepena un var ievērojami uzlabot ražu. Ukraiņu dārzkope Anastasija Kovrižuka pastāstīja par zirņu un gurķu stādīšanas priekšrocībām, ko ir vērts zināt un iegaumēt visiem dārzkopjiem, kuri cer iegūt vērā ņemamu gurķu ražu.

Lieta tāda, ka zirņi un citi pākšaugi tiek uzskatīti par zaļmēsliem, bet cita starpā tie palīdz saglabāt mitrumu augsnē, kas ir īpaši svarīgu gurķiem. Šis “dabīgais mulčēšanas” process ir ļoti efektīvs, jo zirņu lapas karstās dienās pasargā augsni un gurķu saknes no pārkaršanas, kas labvēlīgi ietekmē ražu, palīdzot augiem palikt veselīgiem un dzīvotspējīgiem arī karstākos laika apstākļos.

Jebkura gaļa kļūs mīksta un sulīga, ja tiks pagatavota ar šo maz zināmo variantu

Tajā pašā laikā zirņi piesātina augsni ar slāpekli, kas ir būtisks elements augu augšanai. Uz zirņu saknēm dzīvojošās baktērijas palīdz pārvērst slāpekli, padarot to pieejamu citiem augiem, tostarp gurķiem. Tāpēc šī metode ne tikai palīdz uzlabot gurķu augšanu, bet arī bagātina augsni, kas ir ļoti noderīgu ilgtermiņā.

No augsekas viedokļa pākšaugi uzlabo augsnes sastāvu, padarot to mazāk skābu un bagātinot ar svarīgiem mikroelementiem, kas veicina veselīgu augu attīstību. Pākšaugi arī palīdz atjaunot auglīgo augsnes slāni, tādējādi uzlabojot augsnes kvalitāti nākamajiem stādījumiem.

 

Tomēr ir vēl viens ļoti būtisks aspekts, ko vajag ņemt vērā!

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment