Lai atjaunotu rožu krūmu, jums vajag tikai pāris karotes sodas; Es jums parādīšu, kā visu izdarīt pareizi

Pieredzējuši dārznieki no pirmavotiem zina, cik svarīgi ir rūpēties par rozēm vasarā. Gatavošanās aukstajam laikam jāsāk jau augustā.

Pateicoties tam, nākamajā gadā ziedu karaliene priecēs jūsu acis ar vēl greznāku ziedēšanu. Nerunājot jau par neticamo aromātu, kas izplatās visā dārzā!

Esmu sagatavojusi jums instrukcijas kā kopt rozes vasarā. Jūs saņemsiet detalizētu stāstu par to, kā pareizi sagatavot aromātisko augu ziemai. Un raksta beigās es jums pateikšu sulīgas rožu ziedēšanas noslēpumu.

Rožu kopšana vasarā

Ziedu noņemšana

Uzraudzīt puķu krūmu stāvokli. Tiklīdz pamanāt vīstošu ziedu, noteikti nogrieziet to. Piekrītu, panīkuši pumpuri un krītošas ​​ziedlapiņas izskatās ļoti aplietas. Turklāt šajā posmā jums ir jāizmanto viens triks. Nogrieziet dzinumu virs pirmās lapas ar 5 lapu asmeņiem. Šādā gadījumā atstājiet nelielu dzinuma daļu neskartu. Tālāk pārbaudiet krūmu. Labāk ir arī nogriezt un atbrīvoties no visiem vājiem, izžuvušiem vai aplauztiem zariem.

Laistīšana un mēslošana

Neaizmirstiet regulāri laistīt krūmus. Bet sekojiet līdzi laikapstākļiem: ja jūsu reģionā bieži līst, rozēm ar to pietiks. Turklāt ziediem nepieciešama papildu aprūpe. Rozēm lieliski noder kālija un fosfora mēslojums. Pirmajā gadījumā varat izmantot pelnu infūziju, bet otrajā – superfosfātu.

Lai pagatavotu infūziju, izmantojiet 1 ēd.k. pelnu uz 1 litru ūdens. Un atšķaidiet superfosfātu saskaņā ar instrukcijām uz iepakojuma. Abi mēslošanas līdzekļi jāatstāj nostāvēties 1–2 dienas. Pēc tam tie ir gatavi lietošanai. Ielejiet lejkannā 1 litru uzlējuma un aplejiet visus rožu krūmus. Turklāt ir gatavi kompleksie mēslošanas līdzekļi, kas satur slāpekli, fosforu un kāliju.

Atbrīvošanās no laputīm

Ziedu krūmiem bieži uzbrūk laputis. Ja to ir tikai nedaudz, tad vienkāršs ūdens ar veļas ziepēm var glābt situāciju. Pagatavo ziepju šķīdumu un nomazgā ar to visus dzinumus, atbrīvojoties no laputīm. Turklāt ir labi praktizēt dārzā augošu insekticīdu augu infūzijas. Piemēram, derēs strutene, vērmeles un pat sīpolu mizas.

Ja uz lapām redzat melnus plankumus, ir pienācis laiks nopietnākiem kontroles pasākumiem. Derēs Bordo maisījums un citi produkti, ko var iegādāties specializētajos veikalos. Lai izvairītos no nevajadzīgām problēmām ar laputīm, vislabāk ir veikt profilaktisko apstrādi iepriekš.

Atbrīvošanās no aizaugumiem

Regulāri pārbaudiet savus rožu krūmus. Dažreiz gadās, ka no saknēm parādās dzinumi no cita auga. Ja tas notiek, nekavējoties izgrieziet to. Pretējā gadījumā svešs augs var izaugt un izdzīvot puķu krūmu.

Kā panākt sulīgu ziedēšanu

1,Ja labi sagatavosi augsni, rozes tev pateiks paldies un dāvās sulīgus ziedus. Vispirms izrok vajadzīgā izmēra bedri. Otrkārt, apakšā ieber apmēram 5 cm humusa. Tālāk izrakto augsni sajauc ar superfosfātu, humusu un kālija sāli. Ielieciet iegūto maisījumu bedrē un visu apūdeņojiet. Atliek vien pēc 2 nedēļām stādīt puķu stādus sagatavotajā augsnē.

Lasi vēl: Jau 7 dienas vakariņas aizstāju ar vienu no šiem 10 gardajiem salātiem

2.Atcerieties, ka minerālmēsliem un organiskajiem mēslošanas līdzekļiem jābūt līdzsvarā. Organiskās vielas jāpievieno tikai šķidrā veidā. Piemēram, sausie mēsli vai kūtsmēsli vienkārši sadedzinās ziedu saknes. Šāda veida barošana īpaši negatīvi ietekmēs stādus.

 


3.Lai sasniegtu bagātīgu ziedēšanu, neaizmirstiet par lapu barošanu. Vislabāk ir apstrādāt krūmus, izmantojot īpašu smidzinātāju. Un tas jādara vakarā siltā, bet mākoņainā laikā. Tā rezultātā barības vielas pakāpeniski iesūksies lapās.

4.Roze ir diezgan mitrumu mīlošs augs. Tāpēc ir svarīgi ne tikai savlaicīgi laistīt krūmus, bet arī saglabāt mitrumu pie saknēm. Tam ir piemērota mulča – tā sauktais aļģu vai kūtsmēslu spilvens, kura biezums ir līdz 7 cm. Mulča ir novietota apakšā pie sakņu sistēmas.


5.Padoms, kas noderēs, ja tikai plānojat stādīt rozes. Šie ziedi ļoti mīl gaismu. Tāpēc rūpīgi izvēlieties stādīšanas vietu. Jo siltāka un saulaināka ir dobe, jo sulīgākas un bagātīgāk rozes ziedēs.

6.Cepamā soda ir labākais līdzeklis pret sēnītēm. Izšķīdiniet ēdamkaroti sodas 3 litros silta ūdens un apsmidziniet augus ar šo šķidrumu. Ūdenim pilnībā jāpārklāj augs un jānoplūst augsnē.

7.Piens ir ļoti noderīgs augiem. Dažas mājsaimnieces ar šļirci iepilda pienu tieši auga kātā. Atšķaidītu pienu var izsmidzināt sakņu zonā un uz lapotnes. Noteikti atšķaidiet pienu un nelietojiet to pārāk bieži.

8.Vara monētas novērš sēnīšu parādīšanos. Aprociet dažas monētas augsnē ap augu, un varš atbrīvosies no sēnīšu sporām.

Noteikti iekļaujiet rožu kopšanu savā dārzkopības rutīnā. Jūs pamanīsiet rezultātus ļoti drīz. Mēs ceram, ka mūsu padomi palīdzēs jums sasniegt sulīgu ziedēšanu. Un, ja jums ir savi triki ziedu karalienes audzēšanā, noteikti padalieties ar tiem komentāros. Gaidām Jūsu skaistās bildes!