Kotletes nesanāk tādas kā gribētos? Iepazīstinām ar 8 izplatītākajām gatavošanas kļūdām

Pārāk daudz garšvielu

Ir svarīgi atcerēties, ka sāls un garšvielas jāpievieno ar mēru. Ja ar sāli vai pipariem pārspīlēsiet, kotlešu garša var būt pārāk asa un pat nepatīkama.  Tāpat jāatceras, ka garšvielas var pievienot pēc vēlēšanās, taču labāk kotletēm nav pārspīlēt ar garšvielām – tām jābūt ar vieglu, dabisku gaļas garšu.

Ilgstoša mīcīšana

Tā kā kotletēm bieži vien pievieno citus produktus, piemēram, sīpolus, maizi, olas, ķiplokus un garšvielas, lai mainītu garšu, masa ir jāsamīca, līdz tā kļūst viendabīga. Tomēr mēģinājumi uzlabot malto gaļu, ilgstoši mīcot, novedīs tikai pie masas sabiezēšanas un nedaudz sausām kotletēm.

Kotletes cep uzreiz pēc maltas gaļas mīcīšanas

Pēc maltās gaļas mīcīšanas ieteicams trauku ar to pārklāt ar plēvi un ievietot ledusskapī uz 1-2 stundām. Tad masa kļūs viskozāka, kas palīdzēs veidot kotletes. Tomēr neatstājiet ledusskapī uz ilgu laiku maltās gaļas masu ar lielu daudzumu piena, jēlu ķiploku vai sīpolu – kotlešu garša var pasliktināties.

Dažāda lieluma kotletes

Kotlešu lielums ietekmē to gatavošanas ātrumu un vienmērīgumu. Ja dažas kotletes būs mazākas, tās sadegs, bet citas paliks iekšpusē jēlas.

Nepareiza pannas temperatūra

Kotletes var būt negaršīgas, ja panna ir nepietiekami vai pārkarsēta. Ja panna ir pārāk karsta, kotletes ātri apbrūnēs, bet iekšpusē var palikt jēlas. Par laimi, tad ēdienu var pagatavot cepeškrāsnī vai uz lēnas uguns. Tomēr, ja temperatūra ir pārāk zema, kotletes uzsūc lieko eļļu un kļūst taukainas.

 

Leave a Comment