Selerijas
To var sēt un audzēt no marta pirmajām dienām. Selerijas sēklas ir mazas un dīgst lēni. Tāpēc vispirms tās vajadzētu diedzēt dzīvoklī un tad sēt, neiegremdējot dziļi zemē. Seleriju stādi ir nepretenciozi un izturēs temperatūras pazemināšanos dažus grādus zem nulles.
Jāatceras, ka selerijas nepanes lieko mitruma pārpalikumu pie saknēm, tāpēc kastes apakšā jālej drenāža.
Izejot no mājām, vienmēr ielieku izlietnē glāzi un papīra lapu – pastāstīšu kāpēc tā daru
Loki
Tos stāda marta pirmajā pusē, un pirmie loki parādās pēc trim nedēļām. Sēklas jāliek 1-1,5 cm dziļumā un 5 cm attālumā. Trauku turiet balkonā līdz brīdim, kad parādās pirmie dīgsti. Ja naktī sola salnas, stādus būs nepieciešams ienest atpakaļ dzīvoklī. Kad augsnes virskārta izžūst, nepieciešams laistīt un barot ar mēslojumu.
Pašmāju zaļumi, garšaugi un dārzeņi ir bez kaitīgām ķimikālijām un pesticīdiem, kas nodrošina veselīgāku uzturu. Audzējot pašam, iespējams samazināt izdevumus par veikalā pirktiem zaļumiem un dārzeņiem.
Uz palodzes audzēti augi nodrošina svaigus produktus neatkarīgi no gadalaika. Piemēram, baziliku, pētersīļus vai lociņus var lietot jebkurā laikā. Daudzi augi, piemēram, lociņi, salāti un mikrozaļumi, neprasa sarežģītu kopšanu un aug pat nelielos traukos ar minimālu piepūli.
Lai izdodas