Ko darīt, ja svētki ir beigušies, bet Olivjē salāti ir palikuši – vairāki noderīgi varianti

Uztura speciālisti sniedza ļoti noderīgus padomus Ziemassvētku un Jaungada svētku priekšvakarā. Turklāt padoms ir labs gan mūsu fiziskajai labsajūtai, gan maciņam.

Nav nepieciešams gatavot ēdienu kalnus, lai vēlāk tas viss nebūtu jāapēd, ar piebildi “citādi tas sabojāsies”. Pilnīgi saprotams, ka šādai rīcībai nāk līdzi virkne nevēlamu faktoru, kas var ietekmēt mūsu pašsajūtu.

Piedāvājam dažus padomus, ko iesākt, ja pēc svētkiem ir palikuši pāri Olivjē salāti. Izrādās, tie nav piespiedu kārtā jānoēd uzreiz, bet tos var izmantot atkārtoti.

Pirmais variants

Visu var pārlikt cepamajā traukā un pa virsu uzkaisīt rīvētu sieru. Pēc tam uzkarsē cepeškrāsni līdz 200 grādiem un liek tajā salātus. Pēc 15 minūtēm jums būs pilnīgi lielisks sacepums ar dārzeņiem, gaļu un olām.

Otrais variants

Ja pēkšņi saimniecei 1. vai 2. janvārī radīsies vēlme pagatavot mīklu, tad var pagatavot ko līdzīgu picai. Vienkārši izrullējiet mīklu un salātu pārpalikumus izmantojiet kā pildījumu. Var arī izmantot saldēto mīklu, kas nopērkama veikalā un pagatavot pīrāgus.

Ļoti svarīgs punkts

Neaizmirstiet, ka uztura speciālisti ir norādījuši, ka salāti ir viens no tiem produktiem, kas bojājas ātri. Pat ledusskapī to glabāšanas laiks ir ierobežots līdz 18 stundām.

Dārzeņu salāti (vinegrets u.c.) var izturēt tieši tik ilgi, bet tikai tad, ja nav sajaukti ar mēri, un temperatūrā, kas nav augstāka par 6 grādiem pēc Celsija.

Salāti no neapstrādātiem dārzeņiem (augļiem), gaļas, mājputnu gaļas un kūpinātas gaļas kalpos tikpat ilgi. Tos pašus salātus, bet pēc mērces pievienošanas, uzglabā ledusskapī ne ilgāk kā 12 stundas.

Salāti ar jūras veltēm ilgst tikpat ilgu laiku. Bet, ja ēdienā ir konservēti produkti (piemēram, zirņi) vai olas, kā tas ir Olivjē salātu gadījumā, tad šādus salātus ieteicams apēst 6 stundu laikā.

 

Leave a Comment