Kopšana un mēslošana
Lai samtenes visu sezonu saglabātu savu dekoratīvo izskatu, tās regulāri jālaista, it īpaši sausā laikā. Tomēr jāuzmanās, lai nepārlaistītu, jo pārāk liels mitruma daudzums var izraisīt sakņu puvi un citu slimību attīstību. Ideāli ir laistīt agri no rīta vai vēlu vakarā, lai ūdens nepārmērīgi iztvaikotu saules ietekmē.
Mēslošana ir vēl viens būtisks aspekts, kas veicina bagātīgu un ilgstošu ziedēšanu. Pirmo mēslojumu ieteicams dot jau divas nedēļas pēc pārstādīšanas, izmantojot sabalansētu minerālmēslojumu ar slāpekli, fosforu un kāliju.
Sezonas laikā mēslošanu var atkārtot ik pēc trim līdz četrām nedēļām, īpaši ja augsne ir nabadzīga un barības vielu trūkums var ietekmēt ziedēšanas intensitāti.
Kaitēkļu un labsajūtas problēmu profilakse
Samtenes ir pazīstamas ar savām dabiskajām pretkaitēkļu īpašībām, taču dažkārt tās var ciest no laputīm, tripšiem un citiem kaitēkļiem. Ja parādās kaitēkļi, var izmantot ekoloģiskus līdzekļus, piemēram, ziepju šķīdumu vai dabiskos insekticīdus, lai tos ierobežotu.
Lasi vēl: Trīs nodalījumi – trīs funkcijas: kam īsti ir paredzēti nodalījumi veļas mašīnā
Labsajūtas problēmu profilaksei svarīgi nodrošināt labu gaisa cirkulāciju starp augiem un izvairīties no pārmērīgas laistīšanas.
Ziedēšanas pagarināšana
Lai nodrošinātu nepārtrauktu un bagātīgu ziedēšanu līdz pat vēlam rudenim, regulāri jāizgriež novītušie ziedi. Tas veicina jaunu pumpuru veidošanos un neļauj augiem pāragri pāriet sēklu stadijā. Turklāt, ja vēlaties savākt sēklas nākamajai sezonai, sezonas beigās var atstāt dažus ziedus, lai tie pilnībā nobriestu un veidotu sēklas.
Samtenes ir lielisks dārza augs, kas neprasa lielas rūpes, bet sniedz krāšņu un ilgu ziedēšanu. Pareiza sēklu sēšana, stādu kopšana un regulāra mēslošana palīdzēs iegūt skaistus un spēcīgus augus, kas bagātīgi ziedēs līdz pat rudens salnām.
Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties audzēt samtenes no stādiem vai sēt tās tieši augsnē, svarīgi ir ievērot pamatnoteikumus, kas nodrošina to veiksmīgu augšanu un krāšņu ziedēšanu visu sezonu.