Būsiet pārsteigti, cik garšīgāka būs jūsu zupa, ja pievienosiet tai nedaudz sviesta.
Sviests padara zupu aromātisku un piešķir tai īpašu maigu garšu. Tikai nedaudzi pavāri zina šo triku. Bet, ja vienreiz to izmēģināsiet, jūs vairs nevarēsiet gatavot citādi. Uzziniet, vai un cik daudz sviesta var pievienot zupai.
Kāpēc zupai pievienot sviestu
Pavāri iesaka pievienot zupai sviestu, ja tajā trūkst tauku, piemēram, ja buljona pamatā ir dārzeņi. Ar nelielu gabaliņu sviesta ēdiens kļūs sātīgs un apetīti rosinošs.
Sviests arī palīdz “sadraudzēties” starp sastāvdaļām un padara garšu organiskāku. Šajā gadījumā tas aizstāj mērci. Krēmveida notis padara zupu maigu, krēmīgu un sātīgu. Izmēģiniet paši, un jūs sajutīsiet, kā ir uzlabojusies pirmā ēdiena garša.
Cik daudz sviesta pievienot zupai
Atkarībā no tā, cik trekns ir buljons. Ja buljons jau ir gana trekns, tad pietiek ar pavisam nelielu gabaliņu, kas sver 50-80 g. Liesākam buljonam, īpaši, ja tas vārīts tikai no dārzeņiem, var pievienot nedaudz vairāk sviesta, piemēram, līdz 100 gramiem. Ielieciet produktu katlā pašā vārīšanas beigās un izslēdziet uguni. Ļaujiet ēdienam 10 minūtes ievilkties un tad salejiet zupu šķīvjos.
Kāpēc borščiem pievieno sviestu
Borščs ir kas vairāk nekā zupa. Tā ir īsta klasika, ko katra saimniece gatavo, pievienojot savas iezīmes. Bet arī borščam var pievienot sviestu – tas kļūs daudz garšīgāks un aromātiskāks. Ja buljons izrādījies bezgaršīgs un tajā trūkst tauku, katliņā var izšķīdināt gabaliņu sviesta.
Boršču var arī sabiezināt ar sviestu, ja tas izrādījies pārāk šķidrs: 50 g sviesta izkausējiet pannā un iemaisiet karoti miltu, tad ar šo maisījumu aplejiet ēdienu un kārtīgi samaisiet. Rezultāts būs ļoti labs!