Jūlijs
Šajā vasaras mēnesī orhidejām, kas aug ārā, nepieciešama īpaša kopšana. Pārliecinieties, ka tās tiek regulāri laistītas, jo saulē un vējā tās īpaši ātri izžūst.
Tāpat centieties aizēnot orhidejas no tiešiem saules stariem, lai izvairītos no lapu apdegumiem.
Lietainās dienās pārvietojiet puķu podus zem jumta.
Augusts
Šomēnes mēs sākam pārvietot augus no ielas uz māju. Pēc nedēļu ilgas karantīnas (kaitēkļu apkarošanas) tiem jau vajadzētu atrasties savās pastāvīgajās mājās. Šajā periodā augiem ļoti noderīga ir smidzināšana.
Ja plānojam uz pāris dienām būt prom no mājām, pārvietojam augus metru tālāk no loga. Papildus apsmidzināšanai reizi 10 dienās dodam augiem arī dušu.
Septembris
Pēdējais pārstādīšanas mēnesis. Ja esam iegādājušies kādu puķi un negrasāmies to pārstādīt jaunā substrātā, ieliekam katrā podā līdzekļus cīņai ar gliemežvākiem.
Laistīšanu septembrī sākam samazināt.
Oktobris
Šajā rudens periodā rūpējas par augu apgaismojumu.
Laistīšana jāsamazina un jāveic reti (tas veicinās nākotnes pumpuru veidošanos). Atkal un atkal pārbaudiet augus, vai tie nav invadēti ar orhideju kaitēkļiem.
Novembris
Šajā periodā orhidejām nepieciešama vēsāka vide un papildu apgaismojums. Laistīšanu samazina līdz minimumam!
Neaizmirstiet par zirnekļa ērču profilaksi.
Decembris
Ja esam saņēmuši dāvanu vai paši iegādājušies orhideju, transportējam to mājās, iepakotu pēc visiem noteikumiem un, vēlams, automašīnā. Iegādājamies ziedu pumpurus, kas jau ieguvuši krāsu, bet vēl nav atvērušies. Laistīšanai izmantojam siltu (bet ne karstu!) ūdeni.