Saskaņā ar provizoriskiem zinātnieku novērojumiem, februāris solās būt aktīvs mēnesis saules aktivitāšu ziņā. Jau mēneša sākumā ir gaidāmi vidējas intensitātes ģeomagnētiskie traucējumi.
Vislielākā aktivitāte tiek prognozēta 15. februārī, kad ir iespējamas spēcīgas magnētiskās vētras. Turklāt ievērojamas Zemes magnētiskā lauka svārstības tiek sagaidītas mēneša otrajā pusē, no 17. līdz 19. februārim un 24. februārī. Šie datumi īpaši jāņem vērā cilvēkiem ar paaugstinātu meteosensitivitāti.
Savukārt neparasti siltais laiks Eiropas daļā ir saistīts ar to, ka šī teritorija atrodas starp cikloniem, kuros no dienvidiem “ieķīlājusies” anticiklona grēda. Šāds laika apstākļu aprites veids atgādina atsperes tipu.
Kad varam sagaidīt pavasari?
Ko mums sola februāris? Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem šis mēnesis būs siltāks nekā ierasts, taču tam būs raksturīgas arī straujas temperatūras svārstības, kas ietvers gan salnas, gan atkušņus. Daudzi cilvēki uzdod jautājumu – vai šāda silta ziema nozīmē, ka pavasaris iestāsies ātrāk?
Zvaigžņu prognoze 13. februārim: Dvīņiem – atvieglojums, Jaunavām – pārsteigums
Visdrīzāk – jā. Šobrīd daudzviet Austrumeiropā sniega segas biezums ir no diviem līdz sešiem centimetriem, kas var liecināt, ka marts būs silts, jo saules stari atspīdēs no sniega, palielinot gaisa temperatūru. Februārī var sagaidīt nokrišņus, taču tas nebūs pietiekami, lai ziemas sezona saglabātos ilgi.
Vēl viens faktors, kas ietekmē šo siltumu, ir globālā gaisa temperatūras paaugstināšanās visā pasaulē. 2024. gads tika atzīts par karstāko gadu vēsturē, un tas bija saistīts ar vairākām dabas problēmām, kuras pieredzējām. Piemēram, kā jau tika minēts iepriekš, pavasarī piedzīvojām arī daudzas plūdu situācijas.
Tas viss norāda uz klimata izmaiņām, kas ietekmē gan ziemu, gan pavasari, liekot mums vēl vairāk pievērst uzmanību šiem procesiem.