Cik bieži jāpārstāda istabas augi, lai tie labi augtu: pavasarim aktuāla informācija

Lai istabas augi priecētu ar savu skaistumu un krāsām, nav nepieciešams daudz. Vienkārši laistiet, barojiet un laicīgi pārstādiet.

Kad pārstādīt un kādām pazīmēm jāpievērš uzmanība – lasiet tālāk.

Galvenie pārstādīšanas iemesli

Viens no iemesliem, kāpēc augus nepieciešams pārstādīt, ir sakņu sistēmas augšana. Tajā pašā laikā ne visiem augiem saknes aug ātri, un tos nepieciešams pārstādīt. Tas ir tāpēc, ka augsnei, kurā augi aug, ir noteikts derīguma termiņš.

Pastāvīgas laistīšanas dēļ barības vielas laika gaitā tiek izskalotas, turklāt tās pastāvīgi uzsūc pats augs. Tāpēc zieda augšana palēninās, samazinās tā imunitāte, kas izraisa dažādas kaites.

Rezultātā jūs varat vienkārši zaudēt savu iecienīto ziedu, ja to nepārstādīsiet.

Lasi vēl: Saule visu gadu: nosauktas Eiropas siltākās pilsētas

Kad pārstādīt

Augus pārstādiet reizi gadā, sākoties pavasarim. Palielinoties dienas gaismas stundu skaitam, aktivizējas augšanas procesi. Un tieši šajā laikā jauns podiņš un porcija svaigas augsnes būs visnoderīgākā, un stress ir mazāk traumatisks.

Optimālais pārstādīšanas laiks ir marts – aprīlis. Ziemā augam vispār nevajadzētu pieskarties, ja vien, protams, nav saslimšanas pazīmju vai sakņu puves.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Abiem grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 69%

0%

Izņēmums ir sukulenti, kaktusi un orhidejas vai martā ziedoši augi. Tiem ir īpašs grafiks.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment