Bils Geitss brīdina par daudz bīstamākiem notikumiem nekā Covid-19 pandēmija

Kompānijas “Microsoft” līdzdibinātājs un filantrops Bils Geitss paziņojis, ka pasaulei jāgatavojas ne tikai jaunām pandēmijām, bet arī iespējamiem teroraktiem ar bioloģisko ieroču pielietojumu, kas pēc viņa domām var izrādīties vēl daudz bīstamāki par koronavīrusa izplatību, vēsta BBC.

Geitss intervijā britu sabiedriskajai organizācijai “Policy Exchange” sacīja, ka pretdarbībai jaunajiem draudiem ir jātērē miljardiem dolāru epidemioloģiskās drošības jomā un jāizstrādā konkrēti infekcijas slimību apkarošanas mehānismi.

Viņš aicināja Pasaules Veselības organizāciju izveidot īpašu darba grupu epidemioloģiskās situācijas novērošanai. Pēc Geitsa domām, šī struktūra var arī gatavoties iespējamiem bioteroristu uzbrukumiem, izstrādājot seku likvidēšanas scenārijus.

“Darba grupai pandēmiju jautājumos, visticamāk, būs vajadzīgs aptuveni miljards dolāru gadā. Tā nodarbosies ar novērošanu un rīkos “bakterioloģiskās mācības”, kā es tās saucu,” intervijā bijušajam Lielbritānijas ārlietu ministram Džeremijam Hantam, kurš šobrīd vada britu parlamenta komiteju veselības jautājumos, teica “Microsoft” līdzdibinātājs.

Svarīgumu novērst terorakta draudus ar bioloģiskajiem ieročiem, Geitss skaidro šādi: “Bet ja nu teroristi ienes bakas desmit lidostās? Mums ir zināms, kā uz to var reaģēt pasaule? Ir dabiski uzliesmojošas epidēmijas un bioterorisma izraisītas epidēmijas. Tās var būt pat sliktākas par to, ko mēs pārdzīvojam šobrīd.”

“Es ceru, ka pēc pieciem gadiem es varēšu uzrakstīt grāmatu ar nosaukumu “Mēs esam gatavi nākamai pandēmijai”, taču tam nepieciešams iztērēt miljardiem dolāru pētniecībai un izstrādei. ASV un Lielbritānija tajā piedalīsies,” skaidroja Geitss.

Prognozes, kuras piepildījās

Taču pēc Geitsa vārdiem milzīgās izmaksas, kas nepieciešamas, lai cīnītos pret nākotnes pandēmijām, var nest cilvēcei arī citus rezultātus, piemēram, palīdzēt atbrīvoties no gripas un saaukstēšanās. Biznesmenis un filantrops, kas šobrīd ieņem ceturto vietu pasaules bagātāko cilvēku sarakstā, paredzēja nozīmīgāko medicīnisko inovāciju parādīšanos.

Visu rakstu Tu vari izlasīt ŠEIT

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru