Bagātīga raža bez izmaksām. Mēslošanas līdzekļi, kas neko nemaksā, bet efekts ir lielisks

Parasts piens, maize un banānu mizas, kuras mēs parasti izmetam, var sniegt ievērojamu labumu augiem. Uzzini, kuri pārtikas produkti var veicināt kultūraugu augšanu tikpat efektīvi kā ķīmiskie līdzekļi.

Pat ja tagad nav vēl īstais laiks visas šīs metodes izmantot, ir vērts jau laicīgi sagatavoties un iepazīties ar jauniem variantiem.

Lasi arī: Pamatīgs sniegputenis un milzu aukstums līdz -15 grādiem. Sinoptiķi steigšus paziņo par gaidāmo laiku tuvākajās dienās

Banānu mizas

Satur kalciju un slāpekli. Ierociet to zem krūma, ne pārāk dziļi, un tā palīdzēs tam augt. Rozes mīl šo mēslojumu. Tās sāk ziedēt divreiz intensīvāk. Banānu mizas var periodiski pievienot arī komposta kaudzei.

Kafijas biezumi

Kafijas automātā vai kafijas katliņā palikusī kafijas biezumi ir neaizstājami augiem. Lūk, kāpēc: To var izmantot kā mēslojumu augiem, kuriem nepieciešama skāba augsne: rozēm, rododendriem u. c. Ziedi iegūst intensīvāku krāsu un smaržu;

Burkānus, tomātus un melones var barot, sajaucot kafijas biezumu spainī ar ūdeni un ieberot mēslojumu uz nakti; Ja kafijas biezumus izmantosiet kā mulčas slāni, tas palīdzēs augiem karstās dienās saglabāt mitrumu un aizturēs nezāles;

Un, ja pirms stādīšanas samaisīsiet redīsu vai burkānu sēklas ar maltu kafiju, jūs dubultosiet ražu!

Olu čaumalas

Tas ir labākais kalcija, kā arī kālija un fosfora avots, kas nodrošinās dārzeņu un ziedu barošanu, tāpēc čaumalas nekad nevajadzētu izmest.

Ko darīt ar čaumalām: Ja vēlaties, izskalojiet un atstājiet nožūt uz dienu vai divām; Pēc tam ielieciet tās maisā un sasmalciniet ar kājām (varat sasmalcināt arī blenderī vai smalcināt ar smalcinātāju); Apkaisiet sēnalas ap augiem un zem tiem. Tās ne tikai lieliski pabaro, bet arī pasargā no gliemežiem un, kuriem nepatīk rāpties pa kaut ko asu un raupju, un viņi vienkārši nepietuvosies krūmiem.

 

Zivju atliekas

Satur slāpekli, fosforu un kāliju. Noteikti ne reizi vien esat dzirdējuši briesmīgus stāstus par to, kā kāda kaimiņiene vai vecmāmiņa zem krūmiem aprok zivju galvas. Tas tiek darīts ne velti, zivju atliekas ir noderīgas augiem, piemēram, rozēm.

Raugs un maize

Maizes raugs jeb parastais raugs stimulē sakņu veidošanos, tātad arī paša auga aktīvu augšanu un veselību. Jūs zināt frāzi “augt kā raugs”. Tā noteikti ir taisnība. Ir pierādīts, ka raugs paātrina sakņu parādīšanos par 10-12 dienām, un paši augi kļūst daudz spēcīgāki. Ar raugu var barot gandrīz visu, bet īpaši to iecienījušas peonijas un zemenes.

Mēslojumu var pagatavot gan no parastā rauga, atšķaidot to ar ūdeni (100 g uz spaini ūdens), gan no rauga (melnās) maizes. Arī atšķaidot to ar ūdeni un raudzējot divdesmit četras stundas.

Maizes un rauga mēslošanas līdzekļus ir labi kombinēt ar pelnu iestrādi, kas kompensēs kalcija trūkumu.

Medus

Ja medus šķīdumā iemērksiet krizantēmu, vīnogu, neļķu, gurķu un tomātu spraudeņus, tie labāk iesakņosies un augs daudz ātrāk. Medu ir iecienījuši arī pieredzējuši dārzkopji, lai piesaistītu bites, kas ziedēšanas laikā apputeksnē augļaugus. Tiek apgalvots, ka tas dod divreiz vairāk augļu!

Spraudeņu mērcēšanai būs vajadzīgas 1-2 karotes medus, kas atšķaidītas spainī ar ūdeni, un atstājiet augus tajā uz 8-12 stundām; Lai palielinātu augļu skaitu uz kokiem – ziedēšanas laikā tos apsmidzina ar medus šķīdumu tādās pašās proporcijās (karote uz spaini ūdens).

Soda

Ir laba un, galvenais, dabiska alternatīva fungicīdiem – ķīmiskiem preparātiem sēnīšu slimību apkarošanai. Atšķaidiet 3-4 ēdamkarotes sodas 3 litros ūdens un aplaistiet augsni ap augiem. Soda palīdz cīnīties arī ar sēnītēm, kas dažkārt negaidīti parādās dārzeņu dobēs vai puķu dobēs.

Vēlaties, lai jūsu tomāti būtu saldāki? Tad apkaisiet nelielu daudzumu sodas zem krūma ap augu, uzmanoties, lai tā nenokļūtu uz lapām. Soda samazina augsnes skābumu, kas uzlabo tomātu garšu;

Sodu, kā arī olu čaumalas var izmantot cīņā pret gliemežiem, ja tos apkaisīsiet ar sodu, tie ātri aizies bojā.

Piens

Piens, kas bagāts ar kalciju un citiem noderīgiem elementiem, ir ne tikai laba barība augiem, bet arī spēcīga aizsargbarjera pret kukaiņu kaitēkļiem un slimībām. Pienu atšķaida ar ūdeni proporcijā 1:4, dažreiz pievieno dažus pilienus joda. Šādu barošanu īpaši iecienījuši tomāti un paprikas; Lai pasargātu no kukaiņiem un slimībām, piena šķīdumu izsmidzina uz lapām.

 

Leave a Comment