Iemesli, kāpēc nevajadzētu žāvēt drēbes ārā

Pirms drēbju auklas uzstādīšanas vērts rūpīgi pārdomāt.

Apģērbu žāvēšana ārā var palīdzēt ietaupīt naudu, samazinot elektroenerģijas rēķinu, saglabāt dabas resursus, padarīt baltos audumus baltākus un izvēdināt apģērbu.

Vietējie noteikumi, gaisa kvalitāte un neparedzami laikapstākļi ir tikai daži no iemesliem, kāpēc apģērbu žāvēšana ārā var nebūt labākais risinājums.

Turpini lasīt, lai uzzinātu, kāpēc apģērbu žāvēšana ārā uz auklas var nebūt tik efektīva, kā šķiet.

Vietējie noteikumi

Daudzās pilsētās, pašvaldībās un pat apkaimēs ir spēkā noteikumi un ierobežojumi attiecībā uz drēbju auklām ārpusē. Noteikumu pārkāpšana var radīt ievērojamas soda naudas.

Dažas māju īpašnieku biedrības tās aizliedz, jo drēbju auklas tiek uzskatītas par pagātnes liecību, kas saistīta ar zemāku dzīves līmeni. Šādas biedrības nereti uzskata, ka auklas var samazināt īpašuma vērtību.

Lasi vēl: Labvēlīgas dienas ziemas ķiploku novākšanai 2025. gada jūlijā

Ir vietas, kur drēbju auklas ir atļautas, ja tās nav redzamas no ielas. Tomēr tas negarantē, ka kaimiņi nesūdzēsies, redzot, kā tavs apakšveļas pāris plīvo vējā.

Vietas trūkums

Drēbju aukla aizņem diezgan daudz vietas, tai jābūt novietotai atklātā zonā – ne zem kokiem – ar pietiekamu saules gaismu un vēju.

Nepieciešami divi stipri balsti, lai nostieptu auklu, un tā jānovieto tā, lai tai varētu viegli piekļūt.

Uz izvelkamām auklām var paļauties īslaicīgai lietošanai, bet arī tad ir jāatstāj pietiekami daudz vietas apkārt, lai varētu ērti kustēties.

Gaisa piesārņojums un alergēni

Attēli ar drēbju auklām pļavas vidū ir skaisti, bet lielākoties tie ir tikai fantāzija – īpaši, ja dzīvo pilsētā vai rūpnieciskā teritorijā.

Padomā arī par to, kas atrodas ap tavu māju – iespējams, negribēsi, lai tīrā veļa uzsūc auto izplūdes gāzu, kūtsmēslu vai rūpnīcu smakas.

Kukaiņi un dzīvnieki

Putnu mēsli un kukaiņu pēdas ir pēdējais, ko gribētos uz svaigi izmazgātas veļas. Diemžēl šādi negadījumi notiek. Iespējamais ietaupījums, izvairoties no veļas žāvētāja, pazūd, ja apģērbu nākas mazgāt atkārtoti.

Īpaši uzmanīgiem jābūt ar apģērbiem, kam ir izvirzītas diegu malas – putni var izmantot šos pavedienus ligzdu būvēšanai un sabojāt apģērbu.

Slikti laikapstākļi

Lai apģērbs nožūtu, nepieciešama saulaina, sausa diena. Spēcīgs vējš var pacelt putekļus un netīrumus, kas nosmērē drēbes. Īpaši vējainās dienās apģērbs var norauties no auklas un kļūt vēl netīrāks.

Vēl sliktāk – var sākt līt, kad neesi mājās, un visa žāvēšana būs veltīga.

Saules ietekme

Pozitīvais ir tas, ka saule nesarauj apģērbu, kā to mēdz darīt karstuma iestatījums žāvētājā. Saules UV stari noņem smaku un traipus. Žāvēšana saulē ir arī saudzīgāka – apģērbā rodas mazāk krokas, un tas tiek mazāk bojāts.

Tomēr UV stari var izbalināt un bojāt auduma krāsu. Tumšus apģērbus nevajadzētu žāvēt saulē, lai izvairītos no krāsas izbalēšanas.

Apģērbu žāvēšana ārā var būt izdevīga, taču pastāv daudzi būtiski trūkumi, kas jāņem vērā. Laikapstākļi, piesārņojums, vietējie noteikumi un alergēni var šo šķietami vienkāršo procesu pārvērst par nevēlamu galvassāpi.