Dzirdot, ka daži cilvēki ik pa laikam piepilda savas kanalizācijas caurules ar sāli, var rasties izbrīna un neizpratne par šādas rīcības nepieciešamību. Tomēr, vairums cilvēku, uzzinot par metodes efektu, sāk rīkoties tāpat.
Izrādās, ka tas ir ļoti efektīvs veids, kā cīnīties ar dažu veida piesārņojumu. Lielākoties sāls tiek lieliski galā ar nelieliem aizsērējumiem, ko izraisa tauku vai minerālu nogulsnes. Ar šādu problēmu sāls tiks galā ļoti ātri.
Sāls rupjā, granulētā tekstūra var iedarboties kā videi draudzīgs un dabisks abrazīvs līdzeklis cauruļu iekšpusē, palīdzot likvidēt taukus, netīrumus un minerālvielu uzkrāšanos, kas veicina aizsērējumus.
Viss, kas jums jādara, ir jāieber glāzi sāls tualetes kanalizācijā. Tad jums nekavējoties, bez kavēšanās, jāielej 2 litrus verdoša ūdens.
Atstāsim visu šādā stāvoklī apmēram desmit minūtes. Tas būs pietiekami daudz laika, lai sāls izpildītu savu svarīgo uzdevumu. Pēc tam notekcauruli izskalojam ar aptuveni 3-4 litriem silta ūdens.
Tomēr, lai nenāktos vilties, der atcerēties, ka sāls ir neefektīvs pret aizsprostojumu, ko izraisa mati, cieti gruži vai smagi aizsērējumi. Šādos gadījumos labāk izvēlēties nopietnākus produktus.
Šādos smagākos gadījumos varat sagatavot īpašu sastāvu – apvienot sāli ar citām dabīgām sastāvdaļām, piemēram, cepamo sodu un etiķi, var palīdzēt sadalīt taukus un organiskos atlikumus caurulēs. Ķīmiskā reakcija starp sāli, cepamo sodu un etiķi var atbrīvot radušās nogulsnes, kuras pēc tam tiek izskalotas ar karstu ūdeni, samazinot nepatīkamo smaku avotus.
Turklāt sālim ir dezinficējoša iedarbība, novēršot nepatīkamās smakas. Šajā sakarā japāņi ir izdomājuši veidu, kā izmantot sāli, lai atbrīvotu vannas istabu vai tualeti no sliktas smakas. Šeit nav nekā sarežģīta – šajās telpās vienkārši novietojiet sāls maisus.
Sāls ļoti labi uzsūks mitrumu, kas parasti vannas istabā ir ļoti augsts. Tāpēc jums var nākties mainīt sāls maisiņus reizi nedēļā, vai atkarībā no jūsu telpas mitruma līmeņa.