Bietes un sīpolu mizas aizmirstam: krāsojot olas šādi to čaumalas būs spilgtākas nekā granātābolu kauliņi

Ja rūpējaties par savas ģimenes veselību un vēlaties iepriecināt viesus ar neparastām, bet drošām krāsām, izmēģiniet dabīgo krāsošanas metodi ar saldētām dzērvenēm.

Šīs ogas ir ne tikai pilnīgi nekaitīgas, bet arī ļauj iegūt plašu piesātinātu krāsu gammu – no maigi rozā līdz tumši rubīna krāsai. Noslēpums slēpjas – dabīgos pigmentos, kuru ir daudz dzērvenēs. Šīs vielas viegli iekļūst olu čaumalas porās, iekrāsojot to skaistos toņos. Sākumā atkausējiet apmēram 4 tasītes dzērveņu (taču derēs arī svaigas ogas). Sasmalciniet dzērvenes ar blenderi līdz gludam biezenim. Pārnesiet biezeni uz katliņu, pievienojiet litru ūdens un uzkarsējiet līdz vārīšanās temperatūrai.

Šeit ir divi krāsošanas veidi:

1. metode: maigi toņi. 1. metode: maigi toņi Uzvāriet cieti vārītas olas. Uz 20-30 minūtēm tās iemērc siltā dzērveņu buljonā. Lai nodrošinātu vienmērīgu krāsojumu, olas periodiski apgrieziet. 2. metode: intensīva krāsa. Ievietojiet jēlas olas tieši dzērveņu biezputrā. Gatavojiet uz vidējas uguns 20 minūtes. Pēc tam pannu noņemiet no plīts un atstājiet olas biezenī uz nakti, lai iegūtu pēc iespējas intensīvāku krāsu.

Nobeigumā: uzmanīgi izņemiet olas no buljona, izmantojot skrāpi. Nosusiniet tās ar papīra dvieli. Lai olu čaumalas iegūtu spīdumu, uz mīkstas drāniņas uzpiliniet 2-3 pilienus augu eļļas un katru olu kārtīgi noslīpējiet.

Daži noslēpumi perfektam rezultātam:

Olas ar baltu čaumalu radīs tīrākus un spilgtākus rozā toņus, savukārt brūnas olas radīs pieklusinātus bordo toņus. Lai radītu “ombrē” efektu, krāsojiet olas dažādi ilgi – no 10 minūtēm līdz 2 stundām -, lai panāktu vienmērīgu krāsu pāreju. Pirms krāsošanas olas var ietīt sīpolu mizās vai ietīt rīsu graudos un piestiprināt pie čaumalas ar kaprona zeķi. Tas radīs interesantus rakstus.