Izejot no mājām, vienmēr ielieku izlietnē glāzi un papīra lapu – pastāstīšu kāpēc tā daru

Reiz man nācās īrēt dzīvokli uz komandējuma laiku. Biju jau apskatījis vienistabas mājokli man vajadzīgajā ēkā, taču saimnieki ilgi minstinājās ar līguma noslēgšanu. Rezultātā dzīvoklis paspēja nedaudz “iekonservēties” – stāvēja slēgts un tukšs veselu mēnesi.

Šķiet, kas gan tur slikts, ja dzīvoklis tika uzturēts perfekti tīrs? Taču, pirmo reizi ieejot iekšā, mani sagaidīja nevis svaigums, bet gan ļoti izteikts kanalizācijas smārds. Kā vēlāk izrādījās, bija izžuvis hidrauliskais vārsts.

Nepatīkams pārsteigums no kanalizācijas

Iedomājies manu pārsteigumu, kad perfekti tīrās virtuves atkritumu tvertnē nebija pat drupatas, bet no virtuves notekas izteikti dvakoja pēc kanalizācijas! Jāmin, ka pēdējās pāris nedēļas bija valdījis karsts laiks, bet virtuves logi ir vērsti uz saulaino pusi. Šķiet, ka dzīvokļa dīkstāves laikā ūdens hidrauliskajā vārstā bija vienkārši iztvaikojis, tāpēc dzīvoklī sāka iekļūt kanalizācijas smaka.

Par laimi, problēmu ar hidraulisko vārstu izdevās ātri atrisināt: pietika palaist ūdeni, lai atjaunotu ūdens barjeru kanalizācijā.
Divas minūtes – un virtuve atkal brīvi elpo! Bet, lai šādi negatīvi pārsteigumi neatkārtotos, sāku domāt par profilakses pasākumiem. Tagad man ir daži noteikumi, kurus es vienmēr ievēroju pirms iziešanas no sava dzīvokļa, pat ja dodos prom uz īsu laiku.

No maija mēneša “Swedbank” piedāvās bezmaksas pakalpojumu


Noteikums numur viens: papīra gabals pasargās no smakas

Bieži iesaka kanalizācijā ieliet eļļu, lai mitrums neiztvaikotu. Bet der atcerēties: eļļa ir taukaina lieta, un, izžūstot, tā atstāj lipīgus atlikumus, kas, tici man, kļūs par daudz lielāku problēmu nekā izžuvis hidrauliskais vārsts.

Didrihsonu pāris televīzijā atklāj savu mēneša ienākumu apmēru – daudzi samulsuši

Atver pēc tam krānu, un tur jau ir pamatīgs aizsprostojums.
Kāda ir vienkāršāka alternatīva? Paņem parastu papīra lapu un novieto to uz izlietnes notekas. Šī vienkāršā metode palēnina ūdens iztvaikošanu, bet hidrauliskais vārsts paliek darba kārtībā. Es esmu gājis tālāk un reizēm aizsedzu noteku ar glāzi vai apakštasīti – tā cieši nobloķēju gaisa padevi.

Tomēr ir viens noteikums, kuru PILNĪGI noteikti vajag ievērot, un kurš ir vēl svarīgāks par pirmo, lai nebūtu nekādu problēmu!

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu vairāk