Koronālais caurums dara par sevi zināmu -ko sagaidīt no netipiskas vētras 13. februārī

Zemi skāra magnētiskā vētra, un 13. datumā tās ietekme nemazināsies. Planēta atradīsies strauja saules vēja straumes ietekmē, kas izplūst no koronālās bedres.

Atsaucoties uz Kosmosa pētniecības institūta Saules astronomijas laboratorijas un Zinātņu akadēmijas Zemes fizikas institūta prognozi.

Saules vēja ātrums Zemes apkaimē jau sācis pieaugt un līdz 11. februārim varētu sasniegt 600-700 km/s, ievērojami pārsniedzot ierastos 350-400 km/s. Šāds saules vēja pieaugums neizbēgami izraisīs Zemes magnetosfēras traucējumus.  Tādējādi 13. februārī ģeomagnētiskie traucējumi tiek prognozēti ar 40% varbūtību. Citiem vārdiem sakot, ir sagaidāmi mēreni ģeomagnētiskā lauka traucējumi. Šajā dienā magnētiskās vētras iespējamība ir 41%. Tas ir diezgan augsts rādītājs.

Turklāt tiek atzīmēts, ka laika posmā no 10. līdz 16. februārim Zeme atradīsies magnētisko vētru ietekmē. Traucējumu jauda sasniegs četrus punktus. Jāatzīmē, ka tās ir ļoti spēcīgas vētras, kas notiek aptuveni 100 reizes ciklā. Tie izraisa problēmas ar sprieguma kontroli un nepareizu aizsargierīču darbību. Tie spēj uz vairākām stundām traucēt satelītu navigāciju un arī radīt elektriskās strāvas.

Magnētiskās vētras un to parādīšanās

Ģeomagnētiskā vētra (pazīstama arī kā magnētiskā vētra) ir Zemes magnētiskā lauka traucējumi, ko izraisa uzliesmojumi uz Saules virsmas. Tie izstaro lielu daudzumu enerģijas un lādētas daļiņas. Tas var ilgt no vairākām stundām līdz vairākām dienām.

Lasi vēl: Kur savulaik iztērējusi 10 000 eiro “X faktora” uzvarētāja Emilija Bērziņa

Šādi uzliesmojumi vai spēcīga elektromagnētiskā starojuma emisija var atspējot visas elektriskās ierīces. Turklāt magnētiskās vētras ir problēma cilvēku veselībai. Magnētiskām vētrām ir vērts sagatavoties arī tad, ja veselība šādā veidā pasliktinājusies ne reizi vien. Jo īpaši jums vajadzētu izveidot dienas režīmu, lietot līdzekļus un samazināt fizisko aktivitāšu intensitāti.

 

Leave a Comment