Kā atjaunot zālienu pēc ziemas – tas būs tik zaļš kā vēl nekad agrāk

Tuvojas pavasaris, un tas var atnest ne tikai patīkamus pārsteigumus. Piemēram, pēc sniega kušanas daudzi dārzkopji ar nožēlu konstatē, ka viņu zālienam ir nepieciešama nopietna kopšana un aprūpe.

Ja vēlaties (un, iespējams, vēlaties) atgriezt dzīvību savam zālienam, vispirms nevajadzētu krist panikā – brūns un nedzīvs zāliens pavasarī ir pavisam normāla parādība.

Nākamā lieta, kas jādara, ir pārliecināties, vai zālienu ir iznīcinājis sals. Testam paņemiet zāliena paraugu, kas sastāv no saknēm, augsnes un visa pārējā, ievietojiet to podā un turiet siltumā 1-2 nedēļas, regulāri laistot.

Ja šajā laikā zāliens atdzīvojas, viss ir kārtībā – tas vienkārši bija miera stāvoklī. Tas nozīmē, ka ir iespējams nodarboties ar tā atdzīvināšanu.

Kad zeme ir atkususi un zāle sāk zaļot, ir svarīgi noņemt gružus, lapas un nokaltušo zāli. Ar vieglu grābekli  nogrābiet un iztīriet visu sauso zāli un citus netīrumus, lai nodrošinātu, ka gaisa cirkulācija un saules gaisma sasniedz zāliena saknes. Tas veicina jauna, veselīga zāliena augšanu.

Pavasarī zālienam nepieciešams papildus uzturs, un mēslojums, kas satur dzelzi, palīdz atjaunot zālienu un novērš dzelteno vai brūno plankumu parādīšanos. Mēslojumu vajadzētu uzklāt, kad zeme ir atkususi un 60% vai vairāk zāliena ir zaļa. Tas palīdzēs uzlabot zāliena izskatu un veicināt tā augšanu.

Lai atbrīvotos no nokaltušiem vai sausiem plankumiem, kas bojā zaļa zāliena izskatu, veiciet punktveida apstrādi. Vietās, kur problēmas, izrociet augsni un iesējiet jaunu sēklu maisījumu. Sēklas palīdzēs aizpildīt tukšos laukumus un atjaunot zālienu šajās vietās.

Apūdeņojiet apsētos laukumus, gaidot, kamēr zāle sadīgst, un, kad tā ir izaugusi 7-10 cm, nopļaujiet zāli. Tāpat atcerieties, ka, lai uzlabotu augsnes struktūru un gaisa apmaiņu pie zāliena saknēm, periodiski veiciet aerāciju, veidojot caurumus augsnē, tādā veidā ļaujot gaisam un ūdenim labāk sasniegt saknes.