Ja pamanāt, ka no veļas mazgājamās mašīnas nāk nepatīkama smaka vai mazgātā veļa nesmaržo svaigi, ir pienācis laiks iztīrīt jūsu veļas mašīnu!
Dalīšos ar vienkāršiem un efektīviem soļiem, kas palīdzēs atbrīvoties no netīrumiem un nepatīkamām smakām.
1. Sāciet ar drenāžas sūkņa filtra tīrīšanu.
Atrodiet un noņemiet filtra vāciņu. Dažos veļas mašīnu modeļos tas vienkārši jāatspiež, citos – jānoņem pilnībā.
Ja nepieciešams, atveriet arī apakšējo joslu, lai piekļūtu filtram.
2. Sagatavojiet grīdu.
Pirms filtra tīrīšanas novietojiet uz grīdas dvieli vai citu materiālu, kas uzsūks izplūstošo ūdeni.
Šie vienkāršie soļi palīdzēs saglabāt jūsu veļas mašīnu tīru un veļu svaigu pēc katras mazgāšanas.
Filtra vāciņa noņemšana un ūdens iztukšošana
Lēnām noskrūvējiet filtra vāciņu – no tā sāks izplūst ūdens. Parasti iztek aptuveni 400 mililitri ūdens. Ja veļas mašīnai ir speciāla iztukšošanas caurule, ieteicams izmantot to, lai ērti un kontrolēti novadītu ūdeni.
Pārbaudiet, cik daudz gružu ir uzkrājies uz filtra. Tīrīšanai izmantojiet otu un siltu ūdeni. Lai uzturētu veļas mašīnu labā stāvoklī, filtru ieteicams tīrīt vismaz reizi 10 mazgāšanas reizēs.
Filtra piesārņojuma līmenis ir atkarīgs no tā, cik netīru apģērbu mazgājat (piemēram, darba drēbes), kā arī no tā, cik rūpīgi pārbaudāt kabatas pirms mazgāšanas. Nereti filtrā var atrast monētas, papīra banknotes vai citus sīkus priekšmetus, kas varētu būt palikuši kabatās.
Filtra iekšpuses tīrīšana
Ar mīkstu, tīru drānu viegli noslaukiet filtra iekšpusi. Starp citu, filtra iekšpusē nereti var atrast pogas, monētas vai citus mazus priekšmetus, kas nejauši nokļuvuši veļas mašīnā.
Blīvēšanas gumijas tīrīšana ar etiķi
Tīrīšanai būs nepieciešams etiķis. Ielejiet nelielu daudzumu etiķa smidzināšanas pudelē. Pēc tam rūpīgi apsmidziniet blīvēšanas gumiju ar etiķi un ļaujiet tam iedarboties aptuveni 5 minūtes.
Gumijas tīrīšana pēc etiķa iedarbības
Pēc 5 minūtēm noslaukiet blīvēšanas gumiju ar zobu suku, lai noņemtu uzkrājušos netīrumus. Tīrīšanas laikā jūs pamanīsiet, cik daudz ūdens paliek veļas mašīnā pēc katras mazgāšanas, kā arī mazgāšanas līdzekļu un veļas mīkstinātāja atlikumus. Šie atlikumi, kopā ar sīkajiem gružiem, uzkrājas gan uz gumijas virsmas, gan zem tās.
Baktēriju un pelējuma novēršana
Ja veļas mašīna netiek regulāri vēdināta, mitrums un netīrumi veido labvēlīgu vidi baktērijām un pelējumam, kas izraisa nepatīkamas smakas. Lai no tā izvairītos, uzmanīgi noņemiet gumijas joslu un rūpīgi iztīriet netīrumus starp gumiju un cilindru.
Mazgāšanas līdzekļa paliktnis
Mazgājot veļas mašīnu, neaizmirstiet par mazgāšanas līdzekļa paliktni. Tajā var uzkrāties veļas pulvera un mīkstinātāja atlikumi, aplikums un pat rūsa no ūdens. Regulāra tīrīšana palīdzēs uzturēt veļas mašīnu tīru un novērst nepatīkamas smakas.
Lielākā daļa autovadītāju to dara nepareizi: kādam patiesībā jābūt spiedienam ziemas riepās
Taču tas ir tikai iesākums! Laiks ķerties klāt pašam galvenajam!
Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Sēklu sagatavošana turpmākai sējai – galvenās metodes dīgtspējas palielināšanaiby Anna Kalniņa
- Kādos gadījumos sienas ir labāk krāsot, nevis līmēt tapetesby Anna Kalniņa
- Aunam pārmaiņas darba sfērā, Jaunavai – zvaigznes dos iespēju realizēt sapņus. Nedēļas prognoze no 6. līdz 12.janvārimby Laura Blūma