Rudenī daudzi koki, krūmi un citas daudzgadīgās puķes ir jāsagatavo ziemai. Svarīgi ir nosiltināt jaunās ābeles pirms sala iestāšanās. Un kā to izdarīt, lai tās garantēti pārdzīvotu jebkura stipruma salu – to lasiet šajā rakstā.
Pieredzējuši dārznieki dalās ar noslēpumu, kas daudzu gadu garumā ir vairākkārt pierādījis savu efektivitāti – jaunais kociņš “neuzņems” ne lielu salu, ne arī grauzēji tam varēs nodarīt skādi, kas mēģina paslēpties no aukstuma, tomēr vienlaikus kaitē augam.
Rudenī daudziem kokiem, krūmiem un citiem daudzgadīgajiem augiem ir nepieciešama sagatavošana ziemai. Svarīgi ir izolēt jaunās ābeles pirms sala iestāšanās. Un kā to izdarīt, lai tās garantēti pārdzīvotu jebkuras salnas?
Pats pirmais, kas mums jādara, ir jāsagatavo augsnes muļča ap jauno kociņu. Apkārtējo aploku apmēram 20 cm biezumā jānosedz ar zāģu skaidām, koku mizu, salmiem vai kūdru. Pēc tam pāriet pie paša koka apdobes.
Ideāli būtu izmantot speciālus materiālus, piemēram, agrošķiedru, maisus vai tamlīdzīgi. Ar tiem jāaptin jaunā ābele no pašas augšas līdz pat zemei. Materiālam jābūt labi piestiprinātam ar lentu vai virvēm, lai stiprā vējā tas netiktu aizpūsts.
Lasi vēl: Kas ir jānoņem no augļu kokiem decembra sākumā – pat pieredzējuši dārznieki aizmirst veikt šīs 5 svarīgās darbības
Ja ābele ir iestādīta tikai šogad, tad par tās siltumu pirms ziemas jārūpējas vēl nopietnāk. Ir jāaizsargā koka sakņu “kakls” – tā ir stumbra daļa, kas atrodas vistuvāk zemei. To no aukstuma pasargā ar vairākas reizes salocītu materiālu, bet virsū piestiprina kādu mīkstu materiālu vai smalku sietu.
Lai pasargātu koku no pelēm un citiem grauzējiem, kas tam var kaitēt, palīdzēs parasta plastmasas pudele. Pietiek nogriezt tās kakliņu un dibenu un sagriezt pudeli no sāniem. Aptiniet to ap koka stumbru pie pašiem pamatiem un aplīmējiet ar lentu – un neviens grauzējs jūsu ābelei vairs nekaitēs.