3 lietas, ko sajūt suņi, bet nespēj pamanīt cilvēks

Foto – Pexels

Saprotams, ka suns ir dzīvnieks, taču tas nenozīmē, ka viņš jūs nesaprot. Suņu novērošanas spējas ir daudz augstākas, nekā jūs varat iedomāties!

Ir neskaitāmas lietas, ko suņi spēj uzzināt daudz ātrāk, bet cilvēkiem ar “neapbruņotu” acis tas nav saredzams. Turklāt šīs zemāk nosauktās lietas, ko suņi jūt, ir zinātniski pierādītas.

Suns var “saost” ļaundabīgu saslimšanu

Daudzi pētījumi ir pierādījuši, ka suņi patiešām spēj sajust ķīmiskas izmaiņas cilvēka organismā. Pētījumā, kurā piedalījās vairāki suņi un cilvēki, tika konstatēts, ka 88% gadījumu suņi spēja atpazīt sievieti, kurai ir krūts vēzis, bet cilvēku, kurš sirgst ar plaušu vēzi – 99% gadījumu.

Suņi jūt, kad tuvojas negaiss

Foto – Pexels

Suņi patiešām to jūt! Pētījumos noskaidrots, ka viņi sajūt mitruma koncentrācijas izmaiņas gaisā, tāpat arī ozona koncentrāciju, kas vienmēr ir pirms negaisa. Cilvēks ar neapbruņotu aci un speciālām ierīcēm šo nespēj pamanīt.

Suņi jūt bailes

Suņi ļoti “nolasa” gan citu suņu, gan cilvēku ķermeņu valodu un bailes tie spēj atpazīt teju vai uzreiz. Pierādīts, ka suņi jūt adrenalīnu, kas brīdī, kad cilvēks baidās, spēcīgi izdalās un suņa smalkajam degunam ir viegli saožams.

Leave a Comment