Veikali drīkstēs strādāt līdz pulksten 21, daži – pat visu diennakti

Tirdzniecības vietu darba laiks no nākamās pirmdienas, 15. novembra, noteikts no plkst. 6 līdz plkst. 21, izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus, kas drīkstēs darboties bez darba laika ierobežojumiem, liecina valdības otrdien pieņemtais lēmums par regulējumu dzīvei no 15.novembra.

Ekonomikas ministrija informē, ka tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietas no nākamās pirmdienas drīkstēs strādāt no pulksten 6 līdz 21, izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus, kas drīkstēs darboties bez darba laika ierobežojumiem.

Savukārt brīvdienās un svētku dienās lielie tirdzniecības centri būs slēgti, jo būs aizliegta tirdzniecības pakalpojumu sniegšana tirdzniecības centros (telpu platība virs 1500 m2 un vismaz 5 tirdzniecības vietas), izņemot iepriekš minētās pirmās nepieciešamības tirdzniecības vietas un pirmās nepieciešamības pakalpojumu sniegšanas vietas. Vienlaikus tirdzniecības centros brīvdienās un svētku dienās atļauta būs arī tādu pakalpojuma sniegšanas vietu un tirdzniecības vietu darbība, kurām ir atsevišķa ieeja no ārtelpas un tiek nodrošināta apmeklētāju plūsmas nodalīšana no tirdzniecības centra koplietošanas telpām.

Vienlaikus ieprirkšanās iespējas vakcinētajiem un nevakcinētajiem būs atšķirīgas. Vakcinētajiem vai Covid-19 pārslimojušajiem klātienē būs pieejami visi veikali, ja vien tie būs vaļā, bet nevakcinētajiem vai Covid-19 nepārslimojušajiem – tikai tie, kas darbosies sarkanajā režīmā.

Ekonomikas ministrija informē, ka no15. novembra epidemioloģiski nedrošā vidē jeb t.s. “sarkanajā” drošības režīmā, t.i. pircēji ir bez sadarbspējīgiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, vai ar tiem, tirdzniecības pakalpojumus IEKŠTELPĀS, ja kopējā apmeklētājiem publiski pieejamā telpu platība nav lielāka par 1500 m2 un ja ir atsevišķa ieeja no ārtelpas, var šādās tirdzniecības vietās:

 • pārtikas veikalos (70% no sortimenta ir pārtikas preces, higiēnas preces, dzīvnieku barība un preses izdevumi);
 • medicīnas preču tirdzniecības vietās, kur vismaz 90 % no preču sortimenta ir medicīnas preces, un aptiekās (tai skaitā veterinārās aptiekas);
 • optikas veikalos;
 • dzīvnieku barības veikalos;
 • preses tirdzniecības vietās;
 • higiēnas preču veikalos (70% no sortimenta ir higiēnas preces);

Tāpat epidemioloģiski nedrošā vidē jeb t.s. “sarkanajā” drošības režīmā strādās:

 • degvielas uzpildes stacijas;
 • autoostas un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes maršrutiem;
 • kā arī tirgi ārtelpās un ielu tirdzniecības vietas, tirdzniecības pakalpojumu sniedzējam un pircējiem ielu tirdzniecības vietās un atklātā tirgus teritorijā tirdzniecības laikā lietojot sejas maskas.
Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

 • <cite class="fn">Aivars</cite>

  Bet tādā gadījumā tajā saucamajā sarkanajā režīmā lai nelien potētie.Jo viņiem tur nekas nav pazudis.Jo ja jau uzskata ka tie kas nav saslimuši,tie nav cilvēki.Un kāpēc man veselam būtu jāpotējas?Jo es nevazājos pa pasauli.Un nemeklēju nelaimes un problēmas.

Pievienot komentāru