“Dārziņa vadītāja vienkārši iedeva telefona numuru cilvēkam, kas pieņēmis lēmumu,” stāstīja Solims.
Telefonsarunā Salaspils domes Izglītības daļas pārstāve teica, ka ģimene par termiņu neievērošanu tiek sodīta. Patrīcijas vecāki ir izmisumā, ka veselu mēnesi nav, kas pieskata bērnu. Izrādās, viņu gadījums nav unikāls. Tieši tāpat, nokavējot maksājuma termiņu par jūniju, uz veselu mēnesi bez bērnudārza palika arī Elvija Gulbja bērni.
“Uzrakstīju iesniegumu, kuram pievienoju dokumentus par to, ka sieva dodas uz mēnesi komandējumā, minēju, ka esmu strādājošais tētis un palieku ar diviem bērniem. Uz ko man atbildēja, ka atbilde būs 20 dienu laikā,” stāstīja Gulbis.
Dodoties uz Salspils domi, Ilmāram Solimam neizdodas sastapt atbildīgo par izglītību. Ar speciālisti neizdodas sazināties arī domes izpilddirektoram Marekam Kalniņam. Viņš arī nezina komentēt, vai piespriests sods.
Salaspils domes jurists gan ir gatavs komentēt šo situāciju.
“Tas gluži nav sods. Runa ir par maksātāja disciplīnu,” skaidro jurists Toms Ķikusts.
Jurists atsaucas uz Salaspils domes saistošajiem noteikumiem par pirmsskolas izglītības iestādēm. Tajā teikts, ka, ja vecāki nesamaksā par ēdināšanu līdz mēneša 25. datumam, nākamajā mēnesī vieta bērnu dārzā netiek nodrošināta.
Ķikusts aicina bērnu vecākus izvērtēt noteikumu pārkāpšanas sekas. Viņš neņemas spriest, vai tās ir adekvātas. “Noteikumi šādā redakcijā tika sūtīti uzraugošai ministrijai. Tāpēc tos nevar uzskatīt par neadekvātiem,” bilda jurists.
Pilnu rakstu varat izlasīt portālā lsm.lv, spiežot ŠEIT
Lūk Panorāmas sižets par šo gadījumu: