Pievienojiet šo mēslojumu augsnei, un avenes augs lielas, saldas un jūsu raža trīskāršosies

Avenes ir diezgan nepretenciozas kopšanā, taču dažkārt tās var pievilt ar mazām un skābām ogām.

Iemesli var būt vairāki – sākot no šķirnes īpatnībām un beidzot ar kļūdām kopšanā, kuras var viegli labot. Kādas ir populārākās kļūdas, kas neļauj iegūt saldas avenes ogas? Par to pastāstīsim šajā rakstā.

Nepareiza barošana. Pavasarī avenes jābaro ar slāpekļa mēslojumu, kas stimulē to augšanu. Piemēram, urīnviela ir viens no koncentrētākajiem slāpekļa avotiem un bieži tiek izmantota lauksaimniecībā. To var uzklāt tieši uz augsnes virsmas vai izmantot, lai ražotu šķidrās mēslojuma formulas.  Ja šādu mēslojumu neizstrādāsiet, krūmi būs vāji, un raža būs slikta. Tomēr ar slāpekli nevajadzētu pārspīlēt, jo ogas augs ūdeņainas un nebaudāmas.

Magnija trūkums. Ja lapas sāka dzeltēt, nepieciešams veikt atbilstošu mēslošanu. Vasaras pirmajā pusē palīdzēs krūmu apstrāde ar spirta šķīdumu ar šķidrajām ziepēm. Tas ne tikai pabaros krūmus, bet arī pasargās tos no kaitēkļiem.

Mēslošana vasaras otrajā pusē. Šajā periodā nevar veikt slāpekļa mēslošanu, taču nez kāpēc daudzi dārzkopji pieļauj šādu kļūdu. Kad ogas sāk vīt, avenēm nepieciešams kālijs un fosfors. Šāda mēslošana stiprina auga imunitāti, padara augļus saldus un sulīgus. Labs kālija avots ir pelni, kurus var izmantot sausā veidā vai sagatavot šķīdumu laistīšanai. Šāds mēslojums uzlabos ogu garšu un palielinās to izturību pret slimībām.

Kāpēc ir svarīgi apgriezt un pareizi laistīt aveņu krūmus

Lai aveņu krūms nepārvērstos par blīvu biezokni, ir jānovāc liekie dzinumi. Regulāra atzarošana nodrošina labu gaisa cirkulāciju, novērš slimību parādīšanos un novirza krūmu spēkus lielu saldo ogu veidošanai.

Būtiska nozīme ir arī laistīšanai, bez mitruma ogas kļūst mazas un skābas. Krūmus nedrīkst arī aplaistīt, jo sakņu sistēma sapūst. Jāuztur mērens augsnes mitrums un mulčēšana, lai saglabātu mitrumu. Mulčēšanai var izmantot humusu, salmus vai nokritušas lapas.

Leave a Comment