Kā pavasarī apstrādāt jāņogu un upeņu krūmus pret kaitēkļiem – 5 pārbaudītas metodes

Siltie saules stari modina ne tikai augus, bet arī kaitēkļus. Kamēr jāņogas un upenes uzkrāj spēkus jaunai ražai, to krūmi kļūst par ideālu mērķi kukaiņiem.

Daži teiktu, ka tas ir neizbēgami, bet vai ir vērts ar to samierināties? Kaitēkļi un sēnīšu kaites var burtiski iznīcināt augu, vēl pirms uz tā parādās pirmās ogas.

Pavasara apstrāde ļauj jums samazināt kaitēkļu skaitu, kas ziemo augsnē vai uz krūmiem; uzlabot augu stāvokli; palielināt ražu. Labāk ir novērst problēmu, nekā cīnīties ar sekām. Tāpēc pavasarī ir svarīgi pievērst uzmanību profilaksei.

Pirms ķerties pie darba, ir vērts labāk iepazīt ienaidniekus: pumpuru ērce – ietekmē pumpurus, tie kļūst lieli un pārstāj attīstīties; laputis – sūc sulas no jaunām lapām, izraisot to deformāciju; žultsspārnis – uz lapām atstāj sarkanas pūslīšus; vaboles – kāpuri apēd zarus no iekšpuses, padarot krūmu trauslu.

Pavasara apstrāde ir sadalīta vairākos posmos: Agrīnais posms – pirms pumpuru uzplaukšanas. Šajā laikā tiek iznīcināti ziemojošie kaitēkļi. Un aktīvās augšanas periods – apstrāde ir vērsta uz aizsardzību pret jauniem apdraudējumiem.

Kā apstrādāt krūmus

Vārošs ūdens. Vienkārša un pieejama metode, kas iznīcina kaitēkļu oliņas. Jums tikai jāaplaista krūmi ar karstu ūdeni (60-70 °C) no lejkannas.

Vara sulfāts. Šķīdumu izmanto sēnīšu kaišu apkarošanai. Atšķaidiet 100 g vielas 10 litros ūdens un apsmidziniet krūmus.

Urīnviela. Lielisks preparāts kaitēkļu iznīcināšanai. Tas vienlaikus kalpo kā slāpekļa mēslojums.

Pelnu šķīdums. Tautas metode, kas palīdz atbrīvoties no laputīm. Apsmidzināšanai izmanto 300 g pelnu uzlējumu 10 litros ūdens.

Insekticīdi. Mūsdienīgi preparāti kaitēkļu apkarošanai. Izvēlieties bioloģiskos līdzekļus, lai nekaitētu videi.

Tāpat apstrādē izmantojiet smidzinātājus, lai vienmērīgi izkliedētu šķīdumu. Apstrādājiet krūmus sausā laikā, lai lietus nenomazgā līdzekli.

 

Leave a Comment