Izmaksas ir centi, bet tie balina labāk nekā dārgie. Labākais balinātājs, ko varat atrast

Dažiem no bērnības nepatika sīpoli zupā, un es ienīdu balinātāja smaržu. Diemžēl manā bērnībā visas sabiedriskās vietas tika mazgātas ar hloru, un skolā man burtiski palika slikti no šīs kodīgās smakas. Un arī mājās hloru izmantoja tīrīšanai un veļas mazgāšanai. Pēc vārīšanas ar hloru palagi bija neticami balti, bet smaka bija briesmīga. 

Man ir paveicies vairāk nekā mammai, mūsdienās nevar aiziet uz jebkuru veikalu un acis ieplest – ir tik daudz dažādu balināšanas līdzekļu. Bet svarīgākais ir tas, ka lielākā daļa no tiem ir ražoti bez hlora, tāpēc tie nesmird un nebojā veļu. Taču to efektivitāte ir atšķirīga. Dažkārt es pērku dārgus līdzekļus, bet tie neko nebalina un nenovāc traipus. Pastāstīšu, kādus balinātājus es izmantoju mājās, kāpēc balinātāji nenovāc traipus un cik bieži tos var lietot.

Kāpēc balinātājs nenoņem traipus

Vienkārši tāpēc, ka tā nav paredzēta šim nolūkam. Es pati mēdzu domāt, ka, tā kā uz iepakojuma ir uzraksts “balinātājs”, tam ir jānovāc jebkādi traipi uz baltā. Taču tā nav. Mēs jaucam divus dažādus produktus: balinātāju un traipu tīrītāju. Balinātāji ir izgudroti tieši baltām lietām. Traipu noņēmēju izmanto krāsainiem audumiem, un tā īpašā sastāva dēļ tam ir plašāka iedarbība.

Veļu var izvārīt ar balinātāju, bet ne ar traipu tīrītāju. Labs traipu tīrītājs satur fermentus, kas augstā temperatūrā tiek iznīcināti, un līdzeklis pārstāj pildīt savu galveno funkciju – likvidēt traipus. Svarīgs ir arī līdzekļa veids: pulveris vai šķidrais gēls. Pulverveida produktus var un vajag izmantot kā papildinājumu veļas pulverim veļas mazgāšanas mašīnā. Ja jūsu pulveris netiek galā ar traipiem, traipu tīrītājs palīdzēs no tiem atbrīvoties.

Savukārt šķidrie traipu tīrītāji ir paredzēti galvenokārt mērcēšanai izlietnē. Tie labi šķīst ūdenī, un tos var izmantot maigiem audumiem. Kādu dienu es ieraudzīju traipu tīrītāju ziepju veidā un, protams, uzreiz nopirku, bija interesanti izmēģināt. Bet man tas īsti nepatika. Jo toreiz nezināju, ka arī šie produkti ir iedalīti 3 dažādos veidos:

1. Hlora. Tos izmanto veļas mazgāšanai vēsā ūdenī, turot to kādu laiku, līdz līdzeklis iedarbojas. Taču šādas ziepes bojā smalkus audumus, veļa ātrāk izbalē, un pēc mazgāšanas rodas nepatīkama smaka, ko grūti likvidēt ar kondicionieri.

2. Sastāvā ir optiskie balinātāji. Problēma ir tā, ka šādas ziepes nenomazgā traipu, bet vienkārši to maskē. Optiskos balinātājus pievieno arī veļas pulveriem, lai veļa pēc mazgāšanas izskatītos tīrāka. Tāpēc tas ir kompromisa variants, ja nevarat balināt audumu un traipi ir kaitinoši.

3. Skābekļa balinātājs sastāvā spēj izņemt dažāda veida svaigus traipus. Uz veciem traipiem tam ir vāja iedarbība, vismaz es nevarēju izmazgāt pāris traipus no galdauta. Taču tas nebojā audumu, un to labāk izmantot smalkiem tekstilizstrādājumiem ar mežģīnēm un dekoratīviem elementiem.

Lasi vēl: “Viņi vienmēr izaug varonīgi”- Gurķus laistu reizi 7 dienās, pat 40 grādu karstumā

Un tagad es jums pastāstīšu par saviem populārākajiem balināšanas līdzekļiem.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..

Leave a Comment