Borskābe
Tas pats baltais pulveris, ko PSRS izmantoja tarakānu indēšanai. Izrādās, borskābe lieliski balina un likvidē traipus. Tā iznīcina mikrobus un sēnītes, tāpēc arī dezinficē veļu. Taču tā ir jālieto gudri. Es ieleju katliņā 2 litrus ūdens un ieberu tajā 20 g borskābes, kā arī 5 ēdamkarotes amonjaka. Uzvāra visu līdz vārīšanās temperatūrai un nekavējoties ūdenī nolaiž netīrās drēbes. Labi samaisiet, lai audums samirktu, un izslēdziet uguni. Aizveru vāku un atstāju uz 3 stundām. Tad, kad viss atdziest, izskalo ūdenī un izmazgā ar pulveri.
Jā, līdzeklis nav ātrs, bet noņem pat vecus pelējuma traipus, piemēram, ja drēbes ir gulējušas mitrā pagrabā uz vasarnīcas. Starp citu, flīzes un vannas istabas grīdu ar borskābes šķīdumu var noslaucīt reizi mēnesī – par pelējumu aizmirsīsi uz visiem laikiem! Un tagad galvenais jautājums – cik bieži var mazgāt lietas ar balinātāju? Hlora līdzekļus izmanto ne biežāk kā reizi nedēļā, citādi jūsu drēbes un veļa pēc mēneša kļūs nederīgas.
Attiecībā uz skābekļa līdzekļiem tos var izmantot pēc vajadzības. Tiesa, gadās, ka raksts uz auduma kļūst mazāk spilgts, ja krāsvielas ir nestabilas. Lai audums nesabojātos un lietas būtu ilgāk valkājamas, ir viens noslēpums – pēc mazgāšanas tās ir jāgludina. Karsti tvaiki un gludeklis izlīdzina uz auduma izcēlušos pūkas, un valkāšanas laikā tas tiek mazāk bojāts izstiepšanās rezultātā.
Lasi vēl: Astroloģiskā prognoze 2025. gada februārim: pārmaiņas un iespējas visām zīmēm
Kādu balinātāju jūs izmantojat?
Tevi noteikti interesēs
- Klimata rekordu mēnesis – Sinoptiķis atklāja pirmo prognozi laikapstākļiem janvāra beigāsby Sandra Kovaļenko
- Cūkgaļas karbonādes sanāks daudz gardākas, ja veiksi 2 papildus soļus, kurus Latvijā reti kurš daraby Oskars Andersons
- Ļoti izplatīta problēma – kā pareizi mazgāt veļu cietā ūdenīby Anna Kalniņa