Sīpolu mizas ir viens no spēcīgākajiem ražas palielināšanas līdzekļiem un uzticams dārzeņu kultūru aizsargs.
Sīpolu mizās ir daudz priekšrocību. Piemēram, sīpolu mizās esošajam fitoelementam kvercetīnam piemīt bakteriostatiska iedarbība: patogēnie organismi augsnē tiek nomākti. Augsne tiek piesātināta ar mikroelementiem.
Novārījums un uzlējums stimulē augu augšanu un palielina to izturību pret slimībām un kaitēkļiem.
Visi noderīgie makro un mikroelementi, kas atrodas sīpolu ārējās čaumalās esošajās sausajās zvīņās, pilnā apjomā pāriet uz uzlējumu. Tie ir kalcijs, kālijs, mangāns, magnijs, dzelzs, varš, selēns, hroms, broms.
Lūk, kā sīpolu mizas var izmantot dārzā.
Pie pirmajām gurķu lapu dzeltēšanas pazīmēm
Jāņem 200 – 300 g sausu sīpolu miziņu, jāievieto 10 litru emaljētā traukā (tikai nedrīkst izmantot cinkotu), jāpiepilda līdz augšai ar ūdeni un jāvāra 5 minūtes. Novārījumu noņem no uguns, atstāj 30 minūtes un pārtecina. Tad 2 litrus novārījuma sajauc ar 10 litriem ūdens un ar smidzinātāju vai lejkannu apstrādā gurķus.
Lasi vēl: Slavenais dizainers Andrē Tans nosauc populārākos ziemas sezonas apģērbus
Var negaidīt, kad lapas sāk dzeltēt, un pēc katras gurķu ražas novākšanas veikt profilaktisku laistīšanu ar šo novārījumu.
Lai to izdarītu, uz 10 litriem ūdens ņem 2-3 saujas sīpolu mizu uz 10 litriem ūdens, atstāj vienu dienu, šķīdums tiek nostādināts. Atlikušās mizas var izmantot kā augsnes mulčēšanas līdzekli.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!