Vilnas izstrādājumus ir iecienījuši daudzi cilvēki visā pasaulē to kvalitātes, statusa un lieliskās spējas saglabāt siltumu aukstumā dēļ.
Taču, lai vilna kalpotu ilgi, par to ir pareizi jārūpējas. Šajā materiālā jūs uzzināsiet, kā tieši to darīt.
Vilnas veids
Vilnas dziju izgatavo no daudzu dzīvnieku vilnas, tostarp aitu, jaku, Angoras kazu, kamieļu un citu dzīvnieku vilnas. Lai gan, izdzirdot vārdu “vilna”, lielākā daļa cilvēku domā par aitām, patiesībā ir daudz dažādu vilnas veidu.
Lasi vēl: Zelta ķirbju ievārījums 20 minūtēs: es nezināju, ka tas ir tik garšīgs
Vilna ir dabiska šķiedra, kas ir neticami izturīga un mīksta. Tā ir arī ļoti daudzpusīga. No vilnas var adīt džemperus, cimdus, šalles, mēteļus, jakas, zeķes un citus izstrādājumus. Vilna ir videi draudzīgs apģērba variants.
Vilnas labvēlīgā ietekme uz ādu
Cilvēkam visnoderīgākā vilnas spēja ir absorbēt mitrumu no ādas un izdalīt to gaisā. Jūsu āda nesvīst un nav taukaina, ja valkājat vilnas šalles, cepures un pamata apģērbus, kas izgatavoti no vissmalkākās vilnas. Vilna ir dabiska šķiedra, kas lieliski ielaiž gaisu.
Vilna ir arī dabisks siltumizolators, kas nozīmē, ka tā palīdzēs jums saglabāt siltumu ziemā un vēsumu vasarā. Vilna satur arī daudz dabisko eļļu. Šīs eļļas palīdz uzturēt ādu veselīgu. Vilna nesatur toksīnus un nekaitē jūsu veselībai, un tas ir tās galvenais un vissvarīgākais ieguvums veselībai. Tā ir arī dabisks pretmikrobu līdzeklis ādai.
Cik bieži vilna jāmazgā?
Vilnas drēbes jāmazgā tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams, citādi tās zaudēs savu izskatu un ilgi neizturēs. Atšķirībā no vairuma citu audumu dabiskās pašregulējošās šķiedras nav bieži jāmazgā. Vilnas apģērbus vajadzētu mazgāt tikai tad, kad tie ir pilnīgi netīri un aptraipīti.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!