Kā iznīcināt nezāles – 3 labākie dabiskie veidi

Katrā sakoptā dārzā vai zālienā agri vai vēlu parādās nelūgti viesi – nezāles. Tie izlaužas cauri biezai zālei, izkļūst starp flīzēm, aug pie puķu dobēm un sabojā teritorijas estētiku.

Daudzi dārznieki krīt panikā un ķeras pie ķīmiskajiem herbicīdiem, pat nenojaušot, kādu kaitējumu tie var nodarīt ne tikai videi, bet arī savai labsajūtai.

Patiesībā ir drošas, pārbaudītas un ļoti efektīvas dabiskas metodes, lai iznīcinātu nevēlamās nezāles un novērstu to atgriešanos.

Dabiski veidi, kā iznīcināt nezāles

Etiķa herbicīds

Sajauc 450 ml parastā galda etiķa (9%) ar 1 ēdamkaroti trauku mazgāšanas līdzeklis. Šis līdzeklis ar smidzināšanas pudeli ir jāuzklāj tieši uz nezālēm. Etiķskābe iznīcina augu šūnas un izžāvē tās tikai dažu stundu laikā. Bet esiet uzmanīgi: produkts nav selektīvs, tāpēc tas var sabojāt citus tuvumā esošus kultivētus augus.

Vārīts ūdens

Vienkārši uzvāra ūdeni un pārlej pār nezālēm. Pēc saskares ar augstām temperatūrām augi aiziet bojā gandrīz uzreiz. Ideāli piemērots ietvēm, flīzēm, spraugām starp apmalēm. Nelietot tuvu dekoratīvajiem augiem, jo ​​karstais ūdens tos sabojās.

Organiskie preparāti ar skābēm vai dzelzi

Starp tirgū pieejamajiem ekoloģiskajiem produktiem ir tādi, kas satur dzelzi vai organiskās skābes (citronskābi, etiķskābi, citrusaugļus). Piemēram, herbicīdi, kuru pamatā ir citronskābe vai citrusaugļu eļļa, aktīvi iznīcina nezāles. Dzelzi saturoši produkti pārbaro augus un izjauc to dzīvībai svarīgos procesus.

Profilakse ir galvenais ierocis cīņā

Nezāles noņemšana ir tikai daļa no darba. Galvenais ir novērst tā atkārtotu parādīšanos. Šeit ir daži padomi, kas palīdzēs uzturēt zālienu veselīgu.

Rūpējieties par augsni. Regulāra mulčēšana, organiskā mēslojuma pievienošana, aerēšana un augsnes pH analīze palīdzēs nostiprināt zāles un ziedu sakņu sistēmu. Jo veselīgāka augsne, jo mazāka iespēja, ka nezāles izkļūs cauri.

Pļaujiet pareizi. Augsta zāle ir labākais zāliena aizsargs. Pļaut nepieciešamas vismaz 7-8 cm augstumā. Tas ne tikai samazina nezāļu dīgšanas iespējamību, bet arī rada blīvu segumu, kas noēno un “nomāc” sēklas.

Savlaicīga ravēšana. Īpaši puķu dobēs un sakņu dārzos. Jaunas nezāles ir vieglāk izraut ar saknēm. Izmantojiet īpašus rokas instrumentus. Jo mazāk būs sēklu, jo mazāk laika gaitā būs nezāļu.

Bagātīga, bet reta laistīšana. Virsmas ikdienas laistīšana stimulē sīksakņu nezāļu attīstību. Tā vietā vienu vai divas reizes nedēļā rūpīgi laistiet augsni. Tas liek kultivēto augu saknēm augt dziļāk un spēcīgāk.