Dārza zaļumi jau sāk augt uz augšu, neatpaliek arī jaunie pašmāju ķiploki. Par ķiploku priekšrocībām nav jāraksta, par to jau visi zina.
To maigie jaunie dzinumi lieliski papildina ēdienus un pirmos salātus, kā arī noder pavasara profilaksei. Tāpēc notiek īstas jauno ķiploku medības. Skumji, kad tās lapas sāk dzeltēt. Šis materiāls ir par labāko ķiploku barošanas veidu, lai tas nenotiktu.
Jau sen ir atzīmēts, ka ķiploki parādās jau pirmajās saulainās dienās, kad siltums vēl ir mānīgs, tad atkal var uznākt salnas. Protams, tas nenāk par labu augam. Esmu sagatavojusi dažus padomus, kā vēl vājajiem ķiplokiem palīdzēt atgūt spēkus.
Kāds ir labākais ķiploku barošanas veids?
Pirms atbildes uz šo jautājumu, apskatīsim citus iemeslus, kāpēc jaunie dzinumi sāk dzeltēt. Papildus laika apstākļu pasliktināšanās ķiploku augšanu var ietekmēt barības vielu trūkums augsnē un nepietiekama skābekļa apmaiņa sakņu sistēmā. Ja ilgstoši līst vai snieg, tas izskalos stādīšanas laikā izlietoto mēslojumu. Kas mums jādara?
Iespējas, kā vislabāk barot ķiplokus
Sākumā ir vērts nedaudz atslābināt augsni starp rindām un, ja atļauj vieta, arī starp kātiem. Var pievienot kādu slāpekļa mēslojumu, tie ķiplokiem noderēs līdz jūnijam, kad sāksies intensīva augšana.
Lai steidzami barotu ķiplokus, ir piemērotas nelielas minerālmēslu porcijas. Piemēram, amonija nitrāta vai karbimīda šķīdums. Pietiek izšķīdināt 1 ēdamkaroti 10 litros ūdens un laistīt ķiploku lapu pa lapiņai no lejkannas.
Ja jums ir laiks un iedvesma, pamēģiniet pagatavot pieneņu vai nātru tinktūru. Tiek uzskatīts, ka tie labvēlīgi ietekmē augsni un augu, barojot to. Jūs varat laistīt gan lapas, gan saknes.
Alternatīvi varat izmantot amonjaku. 2 ēdamkarotes atšķaida 10 litros ūdens un baro ķiplokus. Tiek uzskatīts, ka tas stimulēs fotosintēzi un vienlaikus atvairīs sīpolu mušas un sēnītes. Mākoņainā laikā vēlams mēslot, lai lapas neapdegtu.
Padoms: pēc desmit dienām jums ir jākonsolidē rezultāti un vēlreiz jābaro ķiploki. Šim nolūkam tiek izmantots parasts minerālmēsls, taču ir vērts apsvērt vienu niansi: ja laiks ir sauss un saulains, izšķīdiniet mēslojumu un apūdeņojiet dzinumus ar šķīdumu. Ja ir apmācies un lietus, tad labāk mēslot ar granulām, kas izšķīst dabiski.
Tas arī viss! Jums ir jāizlemj, ar ko vislabāk barot ķiplokus, galvenais ir neļaut šai lietai slīdēt. Kopīgojiet rakstu ar citiem un komentāros aprakstiet savas metodes, kā iegūt sulīgus jaunus zaļumus.