Es uzaugu ciematā, kur mājokļa mājīgumam tika pievērsta īpaša uzmanība. Viņi izmantoja ne tikai modernus līdzekļus, bet arī senas tautas metodes. Viena no tām bija sīpolu mizas zem gultas. Atzīšos, ka savulaik biju skeptiska, bet tagad, pati to izmēģinājusi, saprotu, ka vecmāmiņas padomu ir pārbaudījis ne tikai laiks, bet arī dzīve.
Kā es to daru
Sīpoli, jūs piekritīsiet, katram ir viens. Kad es lobu sīpolus zupai vai sautējumam, es rūpīgi atdalu čaumalas. Sausu, nebojājot, lai tas būtu tīrs. Parasti es to krāju stikla burkā – tas ir ērti un izskatās skaisti. Kad burka ir pilna, var pāriet uz nākamo posmu. Paņemiet kokvilnas maisiņu vai auduma gabalu. Man ir vecs kabatlakatiņš, ko izmantoju šim gadījumam. Ielieku tajā sīpolu mizas- ne pārāk cieši, lai gaiss izplūst cauri. Es to sasienu un novietoju zem gultas.
Tagad par labāko daļu. Mizas jānovieto ne jebkur, bet tuvāk pie galvas. Tiek uzskatīts, ka tā ir izdevīgāk. Kāpēc? Es precīzi nezinu, bet vecmāmiņa mani pārliecināja, ka tas palīdz izdzīt sliktus sapņus, uzlabo elpošanu un pat mazina sāpes locītavās.
Nelielas nianses
Lasi vēl: Istabene man atklāja, kā ilgāk saglabāt tualetes podu tīru un spīdīgu; Viss noslēpums ir īpašajās bumbiņās
Mizu maiņa. Mainiet maisiņu reizi mēnesī. Sīpolu mizas zaudē savas īpašības, ja tās pārāk ilgi stāv.
Tīrīšana zem gultas. Šeit, protams, jābūt uzmanīgiem. Maisiņu var viegli saplēst, un tad visas mizas būs jāsavāc ar rokām.
Smarža. Ja kāds baidās, ka sīpolu aromāts izplatīsies pa istabu, varu nomierināt: sausās mizas smaržo ļoti maigi.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Ievieto sūkļa gabaliņu dušas šļūtenē – noderīgs apdoms, kuru man iemācīja kaimiņšby Sandra Kovaļenko
- 15. janvāris – īpaša, ticējumiem un rituāliem apvīta diena, kurā jāsargā sava māja, ģimene un mājdzīvniekiby Laura Blūma
- Garšīgākie šokolādes kēksiņi, kādus esmu gatavojis: kraukšķīga garoziņa un mīksts vidiņšby Laura Blūma