Kas ir sniega aizturēšana un kāpēc tā būtu jādara katrā dārzā ziemā

Sniega aizturēšana ir dabisks un absolūti bezmaksas veids, kā aizsargāt augus no sala, uzlabot augsni un palielināt produktivitāti. Ziema nes sniegu, kas var būt noderīgs jūsu dārzam, ja iemācīsities to pareizi lietot.

Ziema ir laiks, kad daba atpūšas, bet dārzu īpašniekiem tā ir iespēja strādāt pie labas nākotnes ražas. Sniega aizturēšana ir viens no vienkāršajiem un efektīvajiem veidiem, kā sagatavot dārzu pavasarim.

Kāpēc saglabāt sniegu – galvenās priekšrocības

Sniega sega ir dabiska izolācija, kas pasargā augsni no sasalšanas un stipra sala gaisa. Turklāt tas novērš eroziju un zemes izžūšanu spēcīga vēja ietekmē. Pēc kušanas sniegs piesātina augsni ar slāpekli un fosforu saturošu mitrumu, palielinot produktivitāti.

Ziemāju kultūrām sniega sega rada optimālus apstākļus ziemošanai, ļaujot tiem agrāk uzdīgt un nogatavoties. Sliekas aktīvi vairojas arī zem sniega, uzlabojot augsnes struktūru.

Kā sniegs ietekmē augus dārzā

Sniegs darbojas kā dabisks mēslojums, bagātinot zemi ar būtiskām barības vielām. Jauniem augiem, kokiem un krūmiem nodrošina siltumizolāciju, pasargājot saknes no sasalšanas. Ziemas kultūrām, piemēram, kviešiem vai ķiplokiem, ir lielākas iespējas izdzīvot ziemu bez zaudējumiem, pateicoties sniegam.

Augi, kas ziemā tiek turēti zem sniega, parasti pavasarī attīstās ātrāk. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka dažām kultūrām, piemēram, ķiršiem vai plūmēm, pārmērīgs sniegs var būt kaitīgs.

Vienkārši veidi, kā saglabāt sniegu savā dārzā

Sniega noturēšanai varat izmantot pieejamos materiālus. Gar vietas robežām tiek uzstādītas barjeras no saplākšņa, kartona, šīfera vai dēļiem. Augstos augus, piemēram, jaunus kokus vai krūmus, var ieskaut sniega pauguri, kas kūst ilgāk nekā plāna sniega kārta.

Jāatceras, ka nav jāblietē sniegs, jo tas ierobežo skābekļa piekļuvi saknēm. Efektīvs veids ir skuju egļu zaru, sausu zaru vai kukurūzas stiebru izkliedēšana pa teritoriju papildu sniega noturēšanai.

Zaļmēslojums kā dabiskie palīgi sniega aizturē

Ja zaļmēslojums jūsu vietnē tika stādīti rudenī, tie patstāvīgi palīdzēs saglabāt sniegu. Šie augi rada dabisku barjeru sniega segai, saglabājot to pat stiprā vējā.

Apgabalos ar zaļmēsliem sniegs kūst lēnāk, nodrošinot augsni pakāpeniski mitrinot. Labākie zaļmēsli sniega aizturēšanai ir rudzi, sinepes un facēlija. Pavasarī var izrakt zaļmēslu atliekas, kas vēl vairāk uzlabos zemes auglību.

Leave a Comment