Šī augsne iznīcinās jūsu stādus jau pašā sākumā – kā izvairīties no problēmām

Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām, audzējot stādus, ir parastas dārza augsnes izmantošana. Diemžēl, bet šī iemesla dēļ jau pašā sākumā jūs varat sabojāt zaļos mājdzīvniekus.

Lieta tāda, ka šāda augsne provocē kaites, ārkārtīgi vāju augšanu un galu galā noved pie nenobriedušu augu bojāejas.

Kāda augsne ir nepieciešama

Pēc pieredzējušas britu dārzkopības ekspertes, blogeres un raidījumu vadītājas Annas Tēneres teiktā, jebkuram stādam, neatkarīgi no tā, vai tie ir dārzeņi vai puķes, ir nepieciešama barojoša augsne.

Runa ir par irdenu ūdeni un gaisu caurlaidīgu augsni ar neitrālu skābuma līmeni. Tikai šādā augsnē jauno augu saknes varēs normāli attīstīties.

Kā jau minēts, dārza augsne nav piemērota un turklāt ir kaitīga stādiem. Kāpēc? Tāpēc, – skaidro eksperts, – ka šāda augsne var būt pārāk blīva.

Tā var būt arī inficēta ar slimībām un kaitēkļiem. Vai arī tajā nebūs pietiekami daudz barības vielu jaunajiem augiem, kas nozīmē, ka augs nespēs pienācīgi attīstīties.

Kā nepieļaut liktenīgas kļūdas

Lai izvairītos no nopietnām problēmām, jāizmanto īpaša augsne. Veikalos šādu augsni parasti pārdod ar norādi “Stādiem”. Ja tomēr vēlaties izmantot dārza augsni, tā ir jādezinficē.

Procedūru var veikt, piemēram, sasaldējot augsni (temperatūra zemāka par -15 grādiem pēc Celsija) vai karsējot krāsnī (augsne pusstundu jātur krāsnī, temperatūrā no +70 līdz +90 grādiem pēc Celsija).

Citas iespējas: tvaicēšana ar verdošu ūdeni, kodināšana fungicīdos vai ūdeņraža peroksīda šķīdumā.

Ieteicams maisījumam, ko esat sagatavojis vieglas un gaisīgas augsnes iegūšanai, pievienot irdinātājus (piemēram, kūdras vai kokosriekstu substrātu). Ja jūsu maisījums ir skābs, to var neitralizēt, pievienojot nedaudz dolomīta miltu vai koksnes pelnu.

Leave a Comment