Ļoti izplatīta problēma – kā pareizi mazgāt veļu cietā ūdenī

Pareiza mazgāšanas temperatūra un režīmi

Vēl viens svarīgs aspekts, mazgājot cietā ūdenī, ir pareizas temperatūras izvēle. Pārāk augsta temperatūra var veicināt minerālu nogulšņu nostiprināšanos uz audumiem, tāpēc labāk izvēlēties 30-40 °C iestatījumu.

Stipri netīrai veļai var izmantot iepriekšēju mērcēšanu ar veļas mīkstinātāju. Pievērsiet uzmanību arī cikla ilgumam – īsākas programmas ar mazāku skalošanas reižu skaitu var atstāt mazgāšanas līdzekļa atliekas uz apģērba. Vienmēr centieties izvēlēties programmas ar papildu skalošanas reizēm, lai nodrošinātu maksimālu tīrību.

Veļas mašīnas kopšana

Ir svarīgi ne tikai pareizi mazgāt veļu cietā ūdenī, bet arī rūpēties par veļas mazgājamo mašīnu. Laika gaitā uz sildelementa var izveidoties kaļķakmens nogulsnes, kas samazina ierīces efektivitāti.

Lai to novērstu, reizi mēnesī palaidiet veļas mašīnu bez veļas, pievienojot citronskābi vai speciālu atkaļķotāju. Regulāri tīriet mazgāšanas līdzekļa dozatoru un filtrus, lai izvairītos no minerālu nogulsnēm. Šāda kopšana paildzinās veļas mašīnas kalpošanas laiku un nodrošinās kvalitatīvāku mazgāšanu.

Vairāk padomu maigākas veļas mazgāšanai

Lai veļu padarītu mīkstāku, izmantojiet dabīgus veļas mīkstinātājus, piemēram, etiķi vai cepamo sodu. Skalošanas laikā pievienojiet nelielu daudzumu etiķa – tas neitralizē minerālvielu atliekas un novērš cietības veidošanos.

Vēl viens veids ir izmantot tenisa bumbiņas, mazgājot vai žāvējot dūnu sedziņas, lai saglabātu to apjomu un pildviela vienmērīga sadalītos pa visu priekšmetu. Neaizmirstiet, ja iespējams, žāvēt veļu ārā – dabiskā ventilācija palīdzēs atsvaidzināt audumus.

 

 

Leave a Comment