Ciets ūdens ir īsts izaicinājums tiem, kas cenšas iegūt pilnīgi tīru un mīkstu veļu. Taču pat šādos apstākļos varat saglabāt savas iecienītākās lietas tīras un kārtīgas, ievērojot dažus vienkāršus noteikumus.
Paskaidrosim, kā noteikt ūdens cietību un kā pielāgot veļas mazgāšanu šādiem apstākļiem.
Kā noteikt, ka ūdens ir ciets
Pirmais solis ceļā uz efektīvu mazgāšanu ir ūdens cietības noteikšana. Ja uz krāniem vai santehnikas piederumiem regulāri parādās balti nosēdumi un aplikums, tas ir signāls, ka ūdenī ir daudz minerālvielu. Cietumu var noteikt arī pēc tā, cik slikti puto ziepes vai cik ātri ūdens tējkanna sabojājas ūdens nosēdumu dēļ.
Lai noteiktu precīzu ūdens cietības līmeni, var iegādāties ūdens cietības testēšanas sloksnes, kas nopērkamas datortehnikas veikalos. Augstas cietības ūdens rādījumi pārsniedz 120 mg/l kalcija un magnija. Ja esat konstatējis šīs pazīmes, ir pienācis laiks pielāgot veļas mazgāšanas paradumus.
Kāpēc ciets ūdens kaitē veļas mazgāšanai
Cietais ūdens negatīvi ietekmē gan audumus, gan pašu mazgāšanas procesu. Augstās minerālvielu koncentrācijas dēļ veļas mazgāšanas līdzeklis var pilnībā neizšķīst, atstājot nogulsnes uz apģērba. Tas izraisa audumu maiguma zudumu, traipi netiek kārtīgi izmazgāti un līdz ar to tiek saīsināts apģērba kalpošanas laiku.
Turklāt minerālu atliekas rada labvēlīgu vidi baktērijām, kas var ietekmēt veļas smaržu. Ja šī problēma netiek ņemta vērā, veļa ar laiku zaudē savu pievilcīgo izskatu un kļūst mazāk ērta lietošanai.
Gatavošanās mazgāšanai – pareizie līdzekļi
Mazgāšanai cietā ūdenī jāizvēlas specializēti mazgāšanas līdzekļi. Daudziem mazgāšanas līdzekļiem ir formulas ar pievienotiem mīkstinātājiem, kas neitralizē minerālvielu ietekmi. Var izmantot arī šķidros mazgāšanas līdzekļus, kas labāk šķīst ūdenī, tādējādi samazinot aplikuma veidošanās risku.
Vēl viena efektīva iespēja ir pievienot īpašus ūdens mīkstinātājus, kas tiek pārdoti pulvera vai kapsulu veidā. Neaizmirstiet pārbaudīt devu – cietā ūdenī var būt nepieciešams izmantot līdzekli nedaudz vairāk nekā parasti.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- Nav ieteicams šos augus stādīt blakus rozēm – “slikto kaimiņu” sarakstsby Anna Kalniņa
- Klimata rekordu mēnesis – Sinoptiķis atklāja pirmo prognozi laikapstākļiem janvāra beigāsby Sandra Kovaļenko
- Recepte, kā pagatavot nevainojamus biezpiena plācenīšus; Izmantojot šos padomus, sanāks ideāliby Anna Kalniņa