5 augi, kas jāstāda stādiem jau janvārī

Ziemas periods ir laiks, lai sagatavotos nākamajai ražai, un janvāris ir ideāls mēnesis, lai sāktu dažu augu stādu audzēšanu.

Bulgāru pipari

Pirms stādīšanas sēklas labākai dīgšanai ieteicams mērcēt koksnes pelnu šķīdumā. Lai to izdarītu, uz litru silta ūdens izšķīdina 2 g pelnu un trīs stundas iemērc sēklas marles maisiņā. Pēc tam sēklas rūpīgi nomazgā un žāvē. Papriku sēj seklos traukos, un, parādoties pirmajām lapām, stādus var pārstādīt lielākos podos, kur tie saglabāsies līdz pavasarim.

Tomāti

Šāda agrīna tomātu stādīšana ļauj izaudzēt spēcīgus augus, kas jau ziedēs līdz to pārstādīšanai dobēs. Ja temperatūra uz palodzes ir zema, jāizvēlas sala izturīgas šķirnes. Pirms stādīšanas tomātu sēklas 30 minūtes iemērc siltā ūdenī. Tomātus sēj atsevišķās krūzēs vai traukā 4 cm attālumā viens no otra, pēc tam tos pārklāj ar plēvi un novieto siltā vietā.

Baklažāni

Baklažāni jāstāda kā stādi janvāra vidū vai beigās. Lai stādi līdz maijam sasniegtu vēlamo izmēru, sēklas dīgst apmēram divas nedēļas, un tad tām jāaug vēl aptuveni 60 dienas. Baklažānu sēklas labāk stādīt kūdras tabletēs vai speciālā augsnes maisījumā dārzeņiem. Pirms stādīšanas vienu dienu pirms sēšanas augsni laista. Sēklas sēj 2 cm dziļumā ar 5 cm atstarpi.

Zemenes

Janvārī lieliski stādīt remontantās zemenes un meža zemenes. Pirms stādīšanas sēklas iemērc siltā ūdenī un žāvē, pēc tam sajauc ar universālo augsni un smiltīm proporcijā 1:1. Zemenes sēj uz seklām paplātēm (ne vairāk kā 3 cm dziļumā) un pārklāj ar plēvi, novieto siltā vietā pie radiatora. Pēc divām nedēļām parādīsies pirmās lapas, un plēvi var noņemt.

Selerijas

Selerijai ir garš veģetācijas periods – līdz 160 dienām, tāpēc mūsu apstākļos tās izaudzēt bez stādiem būs ļoti grūti.  Selerijas augšanai nepieciešama silta un saulaina vieta, tāpēc sēklas pēc sēšanas jātur siltas. Sēklas jāsēj atsevišķos traukos, pēc tam jāpārklāj ar plēvi un jāatstāj uz palodzes vai siltumnīcā, līdz parādās pirmie dzinumi.

 

Leave a Comment