Glabājot banānus atsevišķi no citiem augļiem (piemēram, āboliem, kas arī izdala etilēnu), var samazināt brūnēšanas ātrumu. Etilēna izdalīšanos var ierobežot arī aptinot banānu kātiņus ar plastmasas plēvi vai foliju.
Apturēt skābekļa piekļuvi: Ja banānu miza tiek bojāta vai daļēji nomizota, skābekļa piekļuvei var palīdzēt novērst mīkstuma brūnēšanu, piemēram, apsmidzinot ar citrona sulu, kas palēnina oksidācijas procesu, pateicoties C vitamīna klātbūtnei.
Kā izvēlēties un uzglabāt banānus
Piedāvājam vēl dažus padomus, kas arī palīdzēs jums ilgstoši baudīt svaigus un garšīgus banānus. Piemēram, daudzi augļi ražo arī etilēnu, kas var paātrināt banānu nogatavošanos. Uzglabājiet banānus atsevišķi no citiem augļiem. Ja vēlaties saglabāt banānus svaigus pēc iespējas ilgāk, izvēlieties augļus, kas ir gatavi, bet nav pārgatavojušies. Nemazgājiet banānus. Mitrums var veicināt baktēriju augšanu un saīsināt banānu glabāšanas laiku.
Gatavu banānu mizai jābūt gludai, bez plaisām un bojājumiem. Tāpat jāatceras, ka ideālā temperatūra banānu uzglabāšanai ir 12-15 grādi pēc Celsija. Starp citu, ja iegādājāties negatavus banānus, bet vēlaties tos nobaudīt pēc iespējas ātrāk, tad ir arī viens interesants veids: vienā papīra maisiņā salieciet eksotiskus augļus ar gataviem āboliem. Āboli ražos etilēnu, kas paātrinās banānu nogatavošanos.
Tevi noteikti interesēs
- Siltie salāti ar vistu un cukini – interesanta recepteby Anna Kalniņa
- Aunam pārmaiņas darba sfērā, Jaunavai – zvaigznes dos iespēju realizēt sapņus. Nedēļas prognoze no 6. līdz 12.janvārimby Laura Blūma
- Tikai trīs pamatsastāvdaļas – svaigi, kraukšķīgi salātiņi, ko gribēsies gatavot katru dienuby Laura Blūma